Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Samoa Vizesi

Samoa Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Samoa Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Samoa Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Samoa arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Samoa ülkesine yapacakları seyahatler için 180 Gün Vizeden Muaftırlar. Samoa Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Samoa Çalışma Vizesi, Samoa Öğrenci vizesi  ve Samoa Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Samoa Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Samoa Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Samoa Turist Vizesi: Türkiye ve Samoa arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Samoa ülkesinde 180 gün kalma hakkına sahiptir. 180 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 180 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Samoa Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 180 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Samoa Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 180 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Samoa Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Samoa Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 • Samoa Eğitim Vizesi:  Samoa ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Samoa Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Samoa Eğitim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Samoa Aile Birleşim Vizesi (Samoa Evlilik Vizesi): Samoa vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Samoa Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Samoa Aile birleşim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Samoa Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Samoa Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Samoa Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Samoa Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Samoa Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Samoa Ankara Büyükelçiliği

Samoa'nın Türkiye'de elçiliği bulunmamaktadır

 Samoa İstanbul Başkonsolosluğu

Samoa'nın Türkiye'de konsolosluğui bulunmamaktadır

4.90 / 5 ( 371 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Bağımsız Samoa Devleti
Bayrak
Başkent Apia
Nüfus 218,764
Yüzölçümü 2.831 km²
Para Birimi Tala
Milli Gelir 1.306 milyar $
Enflasyon %1,3
İşsizlik Oranı %5,2
Yaşam Süresi Ortalama 72,77 yıl
Telefon Kodu +685
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.