Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Sao Tome ve Principe Vizesi

Sao Tome ve Principe Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Sao Tome ve Principe Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Sao Tome ve Principe Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Sao Tome ve Principe arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Sao Tome ve Principe ülkesine yapacakları seyahatler için 15 Gün Vizeden Muaftırlar. Sao Tome ve Principe Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Sao Tome ve Principe Çalışma Vizesi, Sao Tome ve Principe Öğrenci vizesi  ve Sao Tome ve Principe Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Sao Tome ve Principe Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Sao Tome ve Principe Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Sao Tome ve Principe Turist Vizesi: Türkiye ve Sao Tome ve Principe arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Sao Tome ve Principe ülkesinde 15 gün kalma hakkına sahiptir. 15 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 15 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Sao Tome ve Principe Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 15 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Sao Tome ve Principe Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 15 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Sao Tome ve Principe Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Sao Tome ve Principe Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar.  • Sao Tome ve Principe Eğitim Vizesi:  Sao Tome ve Principe ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Sao Tome ve Principe Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Sao Tome ve Principe Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Sao Tome ve Principe Aile Birleşim Vizesi (Sao Tome ve Principe Evlilik Vizesi): Sao Tome ve Principe vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Sao Tome ve Principe Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Sao Tome ve Principe Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Sao Tome ve Principe Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Sao Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Sao Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Sao Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Sao Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Sao Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

Konsolosluk Bilgisi Mevcut Değil
4.8 / 5 ( 182 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı São Tomé ve Príncipe Demokratik Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent São Tomé
Nüfus 178.739
Yüzölçümü 1.001 km2
Para Birimi Dobra
Milli Gelir $402 milyon
Enflasyon Resmi Veri Yok
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu 239
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.