Senegal Eğitim Vizesi Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Senegal Eğitim Vizesi Genel Bakış

Senegal Vizesi Genel Bilgi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları turistik, kültürel, ticari ve tedavi amaçlı Senegal ziyaretleri için Senegal vizesi almak durumundadır. Vizesiz giriş yapmak için istisnai olarak diplomatik pasaport sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile vizesiz ziyaret gerçekleştirebildiği Senegal için vize başvurularınız için Senegal sınır kapısından başvuru yapamamaktasınız. Ankara’da bulunan Senegal Başkonsolosluğu vize başvurularının yapılacağı tek adrestir. Eksiksiz evrak ile başvuru yapmanızı bekleyen konsolosluk, uygun görmemesi halinde vize başvurularını reddedebilmektedir.

Senegal vizesi almak için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. İlki şahsi başvuru hakkınızı kullanarak bütün evrakları kendiniz tamamlamanız ve farklı bir yerde ikamet ediyor olsanız bile Ankara’ya gelerek konsolosluğa başvuruda bulunmanızdır. Uzun olacak bu süreç için bolca boş vakte ve evrakları tamamlamak için iyi bir sabra ihtiyaç vardır. İkinci yol ise vize işlemleri konusunda hizmet veren tecrübeli danışman firmaları aracılığı ile başvuruda bulunmaktır. Bu firmalara başvuruda bulunmanız halinde tüm evrak işleri ile ilgilenerek değerli vaktinizi size bırakmaktadır. Vize işlemleri için konsolosluk ek evrak talebinde bulunabilse de genel olarak pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması, 6 ay geçerlilik süresi bulunması ve vize işlemleri için iki yaprağının boş bulunması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri de aynı prosedüre tabidir. Başvurularda kullanacağınız fotoğraf ölçüleri sabittir ve son halinizi yansıtması gerekmektedir. Son üç ay içerisinde çekilmiş olduğunuz biyometrik fotoğraflar sizi sıkıntıya düşürmeyecektir. Vize başvuru ücretleri seyahatinizin zamanı ve türü ile değişmekte olup, kesin ücretleri konsolosluk belirleyecektir. Gerekli olan tüm evrakları tamamladıktan sonra başvurunuz 10 iş günü içerisinde sonuca ulaşacaktır. Evrak eksikliği sebebi ile başvurularınızın kabul edilmeyeceğini unutmayın.

Ayrıca Senegal vizesi başvurusu yapacakların dikkat etmesi gereken bir husus daha vardır. Senegal’e giriş için en az 10 gün önce sarı humma aşısı yaptırmak zorunludur. Aşıyı yaptırdıktan sonra aşı kartını yanınıza almayı unutmayın. Tüm belgelerinizi eksiksiz bir şekilde tamamlayıp, aşınızı da yaptırdıktan sonra vize işlemleri için önünüzde bir engel bulunmamaktadır. İşlemler sizin için karışık göründüyse danışmanlık firmalarından destek alarak vize işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Senegal Ankara Büyükelçiliği

Ambassador CHEIKH GUEYE

Chancery:
Ferit Recai Ertuğrul Caddesi no:33 Oran mahallesi Çankaya ANKARA
 : +90 (312) 4420046
 : +90 (312) 4420056
 : senegalbuyukelciligi@gmail.com

 Senagal Fahri Başkonsolosluğu

Chancery:
Abdulhakhamit Cad. Mermer Apt. No: 70 Kat:4 D:11 Taksim-Beyoğlu/İstanbul
 : +90 (212) 2351224
 : +90 (212) 2553889
 : consulate@senegalistanbulconsulate.org

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Senegal Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Dakar
Nüfus 16.02 Milyon
Yüzölçümü 196.722 Km2
Para Birimi CFA Frankı
Milli Gelir 22.38 Milyar Euro
Enflasyon %0.8
İşsizlik Oranı %22
Yaşam Süresi Kadın 59.9 – Erkek 57.1
Telefon Kodu +221
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.