Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Seyşeller Vizesi

Seyşeller Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Seyşeller Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Seyşeller Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Seyşeller arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Seyşeller ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Seyşeller Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Seyşeller Çalışma Vizesi, Seyşeller Öğrenci vizesi  ve Seyşeller Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Seyşeller Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Seyşeller Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Seyşeller Turist Vizesi: Türkiye ve Seyşeller arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Seyşeller ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Seyşeller Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Seyşeller Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Seyşeller Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Seyşeller Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 


 • Seyşeller Eğitim Vizesi:  Seyşeller ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Seyşeller Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Seyşeller Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Seyşeller Aile Birleşim Vizesi (Seyşeller Evlilik Vizesi): Seyşeller vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Seyşeller Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Seyşeller Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Seyşeller Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Seyşeller Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Seyşeller Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Seyşeller Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Seyşeller Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Seyşeller Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

Konsolosluk Bilgisi Mevcut Değil
4.8 / 5 ( 268 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Seyşeller Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Victoria
Nüfus 96.762
Yüzölçümü 459 km2
Para Birimi Seyşeller rupisi
Milli Gelir 2.657 milyar $
Enflasyon 68.5
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu 248
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.