Sierra Leone Turist Vizesi Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Sierra Leone Turist Vizesi Genel Bakış

Sierra Leone Vizesi Genel Bilgi

Sierra Leone ile Türkiye arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmadığından, iki ülke vatandaşlarının seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir. Sierra Leone’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının vize işlemleri için başvurmaları gereken yer Sierra Leone Türkiye Temsilciliğidir. Sierra Leone vize işlemleri için konsolosluğa yapılan vize işlemleri 5 ile 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Sierra Leone’in Türkiye’de sadece Fahri Başkonsolosluğu bulunmaktadır. Başkonsolosluk aracılığı ile ticari vize ve ziyaret vizesi işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Sierra Leone ticari nedenlerle seyahat edecek kişilerin alması gereken ticari vize başvurusunda bulunmak için; pasaport, vize başvuru formu, şirket antetli kağıdına yazılmış vize talep dilekçesi, 2 adet biometrik fotoğraf, pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, seyahat nedenini gösterir davetiye, şirkete ait imza sirküleri, faaliyet belgesi ve vergi levhasının Sierra Leone Başkonsolosluğu’na ibraz edilmesi zorunludur. Sierra Leone ticari vizesi, kısa süreli bir vizedir ve en fazla 90 gün süre ile ve genellikle fuar ziyareti ya da iş görüşmesi gibi nedenlerle verilmektedir. Sierra Leone ticari vizesi ile ülkeye giriş yapıldığında; iş başvurusu yapmak ya da işyeri açmak gibi haklar söz konusu değildir. Ticari vize başvurusu sırasında göz önünde bulundurulması gereken en önemli konu Sierra Leone’de ziyaret edilecek olan şirketten alınacak davetiye yazısıdır. Bu yazının olmaması durumunda Sierra Leone ticari vizesi alma ihtimali de ortadan kalkmaktadır.

Sierra Leone vize türlerinden bir diğeri de ziyaretçi vizesidir. Ziyaretçi vizesi başvurusu yapabilmek içine gereken belgeler; pasaport, vize başvuru formu, İngilizce olarak yazılmış talep dilekçesi, 1 adet biometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, seyahat nedeninin belirtir davetiye, seyahat sağlık sigortası, banka hesap cüzdanı fotokopisi ya da banka hesap dökümü, vize başvurusunda bulunan kişinin maaş bordrosu ve varsa diğer gelirlerini ispatlayan belgeler, uçak bileti ve otel rezervasyonunu gösterir kayıtlardır. Ticari vizede olduğu gibi ziyaret vizesinde de davetiye mektubu zorunlu belgeler arasındadır. Sierra Leone’de yerleşik bulunan ve ziyaret edilecek akraba ya da arkadaş gibi tanıdıklar düzenleyecekleri davet mektubu ile birlikte çalıştıkları şirketten ya da öğrenim gördükleri kurumdan alacakları belgeyi de davetiye ile birlikte göndermelidirler. Sierra Leone vize başvurusu için tüm belgelerin eksiksiz olarak Başkonsolosluğa sunulması gerekmektedir.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Sierra Ankara Büyükelçiliği

Ambassador MOHAMED HASSAN KAISAMBA

 : 03124906843
 : 03124913904
 : [email protected]
 : [email protected]
 : hbkamara@[email protected]

 Sierra İstanbul Başkonsolosluğu


Chancery:
Ataç Sokak 35/6, Yenişehir
 : +90 (312) 4302880
 : +90 (312) 4339047
 : [email protected]

 Sierra Leone Fahri Başkonsolosluğu


Ülke Bilgileri

Resmi Adı Sierra Leone Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Freetown
Nüfus 8,421 Milyon
Yüzölçümü 71,740Km2
Para Birimi Leone (SLL)
Milli Gelir 14,77 Milyar Euro
Enflasyon %20.1
İşsizlik Oranı %15
Yaşam Süresi Kadın 57.7 – Erkek 52.8
Telefon Kodu +232
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi - KVKK Aydınlatma Metni

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.