Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Sırbistan Vizesi

Sırbistan Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Sırbistan Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Sırbistan Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Sırbistan arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Sırbistan ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Sırbistan Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Sırbistan Çalışma Vizesi, Sırbistan Öğrenci vizesi  ve Sırbistan Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Sırbistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Sırbistan Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  • Sırbistan Turist Vizesi: Türkiye ve Sırbistan arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Sırbistan ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Sırbistan Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Sırbistan Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Sırbistan Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Sırbistan Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz


  • Sırbistan Eğitim Vizesi:  Sırbistan ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Sırbistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Sırbistan Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Sırbistan Aile Birleşim Vizesi (Sırbistan Evlilik Vizesi): Sırbistan vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Sırbistan Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Sırbistan Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Sırbistan Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Sırbistan Ankara Büyükelçiliği

Ambassador ZORAN MARKOVIC

Chancery:
Remzi Oğuz Mahallesi Yazanlar Sokak No:1 P.K. 28 06691 Çankaya
 : +90 (312) 426 0236
 : +90 (312) 4260354
 : +90 (312) 427 8345
 : [email protected]

Office Hours:

Monday-Friday: 09.00-17.00

 Sırbistan İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General IVANA PEJOVIC

Chancery:
Geyikli Sokak No. 1 Levent/Besiktas
 : +90 (212) 213 5229
 : +90 (212) 213 5403
 : [email protected]

Office Hours:

09.30-13.00

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Sırbistan Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Belgrad
Nüfus 6,834
Yüzölçümü 88.361 km2
Para Birimi Sırp dinarı
Milli Gelir 141,3 milyar $
Enflasyon %15,80
İşsizlik Oranı %26,07
Yaşam Süresi Kadın 78.3 Erkek 73,5
Telefon Kodu +381
4.90 / 5 ( 483 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.