Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Sri Lanka Vizesi

Sri Lanka Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Sri Lanka Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Srilanka Vizesi: Umuma Mahsus Pasaport Hamilleri vizeye tabidir.Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport Hamilleri vizeye tabidir. Bu ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımıza, Srilanka sınır kapılarında 30 gün ikamet süreli Srilanka Vizesi verilmektedir.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Srilanka Çalışma Vizesi, Srilanka Öğrenci vizesi  ve Srilanka Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Srilanka Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Srilanka Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Srilanka Turist Vizesi: Umuma Mahsus Pasaport Hamilleri vizeye tabidir.Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport Hamilleri vizeye tabidir. Bu ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımıza, Srilanka sınır kapılarında 30 gün ikamet süreli Srilanka Vizesi verilmektedir.

 

 • Srilanka Ticari Vize: Umuma Mahsus Pasaport Hamilleri vizeye tabidir.Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport Hamilleri vizeye tabidir. Bu ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımıza, Srilanka sınır kapılarında 30 gün ikamet süreli Srilanka Vizesi verilmektedir.

 

 • Srilanka Fuar Vizesi: Umuma Mahsus Pasaport Hamilleri vizeye tabidir.Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport Hamilleri vizeye tabidir. Bu ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımıza, Srilanka sınır kapılarında 30 gün ikamet süreli Srilanka Vizesi verilmektedir.

 

 • Srilanka Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Srilanka Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 

 • Srilanka Eğitim Vizesi:  Srilanka ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Srilanka Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Srilanka Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Srilanka Aile Birleşim Vizesi (Srilanka Evlilik Vizesi): Srilanka vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Srilanka Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Srilanka Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Sri Lanka Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Sri Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Sri Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Sri Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Sri Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Sri Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Sri Ankara Büyükelçiliği

Ambassador MOHAMED RIZVI HASSEN

Chancery:
Kırlangıç Sokak No: 41 GOP/ Ankara
 : +90 (312) 4271021
 : +90 (312) 4271023
 : +90 (312) 4271024
 : +90 (312) 4271026
 : slemb.ankara@mfa.gov.lk

4.8 / 5 ( 365 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Kolombo
Nüfus 21.324.791
Yüzölçümü 65.610 km²
Para Birimi Sri Lanka rupisi
Milli Gelir $96,527 milyar
Enflasyon 36
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu 94
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.