Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Trinidad ve Tobago Vizesi

Trinidad ve Tobago Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Trinidad ve Tobago Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Trinidad ve Tobago Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Trinidad ve Tobago arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Trinidad ve Tobago ülkesine yapacakları seyahatler için 30 Gün Vizeden Muaftırlar. Trinidad ve Tobago Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Trinidad ve Tobago Çalışma Vizesi, Trinidad ve Tobago Öğrenci vizesi  ve Trinidad ve Tobago Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Trinidad ve Tobago Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Trinidad ve Tobago Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  • Trinidad ve Tobago Turist Vizesi: Türkiye ve Trinidad ve Tobago arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Trinidad ve Tobago ülkesinde 30 gün kalma hakkına sahiptir. 30 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 30 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Trinidad ve Tobago Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Trinidad ve Tobago Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 30 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Trinidad ve Tobago Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Trinidad ve Tobago Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz  • Trinidad ve Tobago Eğitim Vizesi:  Trinidad ve Tobago ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Trinidad ve Tobago Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Trinidad ve Tobago Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Trinidad ve Tobago Aile Birleşim Vizesi (Trinidad ve Tobago Evlilik Vizesi): Trinidad ve Tobago vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Trinidad ve Tobago Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Trinidad ve Tobago Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Trinidad ve Tobago Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Trinidad İstanbul Başkonsolosluğu

Honorary Consul Nusret Cömert


Chancery:
Park Maya Sitesi Barclay 12. D:1 34330 Akatlar/İstanbul
 : [email protected]

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Trinidad ve Tobago
Bayrak
Başkent Port of Spain
Nüfus 1,526 milyon
Yüzölçümü 5.128 km²
Para Birimi Trinidad ve Tobago doları
Milli Gelir 18,352 milyar $
Enflasyon %1,9
İşsizlik Oranı %12,8
Yaşam Süresi Ortalama 98 Yıl
Telefon Kodu +1-868
4.90 / 5 ( 488 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.