Doğu Afrika Vizesi Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Doğu Afrika Vizesi Genel Bakış

Uganda Vizesi Genel Bilgi

Türk vatandaşlarının Uganda’ya yapacakları seyahatler vizeye tabi olup; Uganda vize başvuruları Uganda’nın Ankara Büyükelçiliği’ne yapılabilmektedir. Bazı ülkelerde Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaportu olan Yeşili Gri ve Siyah pasaport sahibi kişiler vizeden muaf olmakla birlikte Uganda için bu durum söz konusu değildir. Tüm Türk vatandaşlarının Uganda seyahati öncesi ziyaret türüne uygun olarak vize almaları gerekmektedir. Uganda seyahati planlanırken, en az 10 gün öncesinde Uganda Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapılmalıdır. Uganda Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının sonuçlandırılma süresi 7 ile 10 iş günü arasında değişmektedir. Seyahat amacı ne olursa olsun, Uganda vizesi başvurusu yapacak kişilerin pasaportlarının seyahat tarihi sonrası en az 6 ay süreyle geçerli olması şartı aranmaktadır.

Uganda Büyükelçiliği’ne vize başvuruları şahsen yapılabileceği gibi temsilci firmalar aracılığı ile de yapılabilir. Şahsi başvuruların kabul edilebilmesi için, Uganda Büyükelçiliği internet sitesinde de duyurulan başvuru belgelerinin eksiksiz olarak hazırlanması ve vize uyum koşullarının yerine getirilmesi gerekmektedir. Uganda vize başvurusu temsilci kuruluşlar aracılığı ile yapılacaksa, Uganda Başkonsolosluğu’na şahsen başvuru gerekmeyecektir. Temsilci kuruluşlar, vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırlayarak başvuru sahibi adına başvuruyu yaparak işlemleri takip etmektedirler. Vize başvurusu için gereken belgeler vize kategorisine göre farklılık göstermektedir. Turistik vize, ticari vize ya da ziyaret vizesi olarak adlandırılan vizelerin her birinde farklı belgeler istenmekte ve başvurunun kabul edilebilmesi için bu belgelerin eksiksiz olarak Başkonsolosluğa sunulması gerekmektedir.

Başvuruda bulunan vize türü hangisi olursa olsun, vize başvuru formunun doldurulması zorunludur. Uganda vize başvuru formunda verilen bilgiler ile Başkonsolosluk tarafından vize başvurusu için istenen diğer belgelerdeki bilgilerin birbirini destekler nitelikte olması son derece önemlidir. Vize başvuru formunda verilen bilgilerin diğer belgelerle ispatlanamaması vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması anlamına gelecektir. Uganda vize ücretleri de vize vizenin turistik, ticari ya da ziyaret vizelerinden hangisinin talep edildiğine göre belirlenmektedir. Uganda’ya seyahat etmeden önce unutulmaması gereken önemli konulardan biri de gerekli aşıların yaptırılmasıdır. T.C. Sağlık Bakanlığı Seyahat Sağlığı merkezlerinden gereken aşılar ve dikkat edilmesi gereken sağlık kuralları hakkında bilgi alınabilmektedir.

Büyükelçilik / Konsolosluk
 Uganda Ankara Büyükelçiliği

Ugur Mumcu Sokagi No: 59 GOP Çankaya Ankara TURKEY
Telefon : +90 (312) 4370195
Fax : +90 (312) 4370178
Email : info@ugandaembassyankara.org

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Uganda Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Kampala
Nüfus 41,49 milyon
Yüzölçümü 26.338 Km2
Para Birimi +Uganda şilini
Milli Gelir 22,23 Milyar Dolar
Enflasyon %1.6
İşsizlik Oranı %9.1
Yaşam Süresi Kadın 76.9 – Erkek 69.4
Telefon Kodu +256
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.