Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Ürdün Vizesi

Ürdün Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ürdün Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Ürdün Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Ürdün arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Ürdün ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Ürdün Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Ürdün Çalışma Vizesi, Ürdün Öğrenci vizesi  ve Ürdün Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Ürdün Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Ürdün Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  • Ürdün Turist Vizesi: Türkiye ve Ürdün arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Ürdün ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Ürdün Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Ürdün Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Ürdün Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Ürdün Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz


  • Ürdün Eğitim Vizesi:  Ürdün ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Ürdün Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Ürdün Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Ürdün Aile Birleşim Vizesi (Ürdün Evlilik Vizesi): Ürdün vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Ürdün Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Ürdün Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Ürdün Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Ürdün Ankara Büyükelçiliği

Ambassador Ismail Issa Ismail Rifaie

Chancery:
Mesnevi, Dede Korkut Sokak No:18 Çankaya
 : +90 (312) 501 1111
 : +90 (312) 440 4327
 : [email protected]

Office Hours:

Monday-Friday 09.00 – 16.00

 Ürdün İstanbul Başkonsolosluğu

Honorary Consul Hasan Şerif EGELİ


Chancery:
Büyükdere cad. No. 155/3 Zincirlikuyu-İstanbul
 : +90 (212) 2747900
 : +90 (212) 2725868
 : [email protected]

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Ürdün Haşimi Krallığı
Bayrak
Başkent Amman
Nüfus 11,15 milyon
Yüzölçümü 89.342 km²
Para Birimi Dinar
Milli Gelir 112,4 milyar USD
Enflasyon %3.78
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Ortalama 68 Yıl
Telefon Kodu +962
4.90 / 5 ( 513 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi - KVKK Aydınlatma Metni

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.