Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Ürdün Vizesi

Ürdün Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ürdün Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Ürdün Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Ürdün arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Ürdün ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Ürdün Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Ürdün Çalışma Vizesi, Ürdün Öğrenci vizesi  ve Ürdün Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Ürdün Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Ürdün Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Ürdün Turist Vizesi: Türkiye ve Ürdün arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Ürdün ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Ürdün Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Ürdün Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Ürdün Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Ürdün Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 


 • Ürdün Eğitim Vizesi:  Ürdün ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Ürdün Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Ürdün Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Ürdün Aile Birleşim Vizesi (Ürdün Evlilik Vizesi): Ürdün vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Ürdün Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Ürdün Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Ürdün Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Ürdün Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Ürdün Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Ürdün Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Ürdün Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Ürdün Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Ürdün Ankara Büyükelçiliği

Ambassador Ismail Issa Ismail Rifaie

Chancery:
Mesnevi, Dede Korkut Sokak No:18 Çankaya
 : +90 (312) 501 1111
 : +90 (312) 440 4327
 : ankara@fm.gov.jo
 : ankara2@fm.gov.jo

Office Hours:

Monday-Friday 09.00 – 16.00

4.8 / 5 ( 186 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Ürdün Haşimi Krallığı
Bayrak
Başkent Amman
Nüfus 9,956 milyon
Yüzölçümü 89.342 km²
Para Birimi Dinar
Milli Gelir 42,23 milyar USD
Enflasyon Resmi Veri Yok
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu +962
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.