Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Uruguay Vizesi

Uruguay Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Uruguay Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Uruguay Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Uruguay arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Uruguay ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Uruguay Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Uruguay Çalışma Vizesi, Uruguay Öğrenci vizesi  ve Uruguay Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Uruguay Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Uruguay Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Uruguay Turist Vizesi: Türkiye ve Uruguay arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Uruguay ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Uruguay Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Uruguay Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Uruguay Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Uruguay Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz


 • Uruguay Eğitim Vizesi:  Uruguay ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Uruguay Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Uruguay Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Uruguay Aile Birleşim Vizesi (Uruguay Evlilik Vizesi): Uruguay vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Uruguay Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Uruguay Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Uruguay Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Uruguay Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Uruguay Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Uruguay Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Uruguay Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Uruguay Ankara Büyükelçiliği

Ambassador HUGO ARTURO CAYRUS MAURIN

Chancery:
Aziziye Mahallesi, Pak Sokak, Portakal Çiçeği Rezidans No:1-105, Çankaya, Ankara
 : 0312 503 62 50
 : uruturquia@mrree.gub.uy

Office Hours:

09:30-16:30

 Uruguay İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General Diego Martin Perez Gomar Trombini

Chancery:
Eski Büyükdere Cad. Ayazağa Yolu Sok. No: 7 Giz 2000 Plaza K:8 D: 32 Maslak
 : +90 212 290 60 71
 : +90 212 290 60 72
 : +90 212 290 60 72
 : cgestambul@mrree.gub.uy

Office Hours:

Office hours: 10.00 - 16.00

4.90 / 5 ( 420 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Uruguay Doğu Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Montevideo
Nüfus 3,426 milyon
Yüzölçümü 176.215 km²
Para Birimi Uruguay pesosu
Milli Gelir 44,029 milyar $
Enflasyon %6,2
İşsizlik Oranı %7,6
Yaşam Süresi Ortalama 72 Yıl
Telefon Kodu +598
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.