Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Vanuatu Vizesi

Vanuatu Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vanuatu Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Vanuatu Vizesi: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar vizeden muaftır.Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 30 güne kadar vizeden muaftır.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Vanuatu Çalışma Vizesi, Vanuatu Öğrenci vizesi  ve Vanuatu Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Vanuatu Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Vanuatu Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Vanuatu Turist Vizesi: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar vizeden muaftırlar Vanuatu Vizesi almalarına gerek yoktur.Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 30 güne kadar vizeden muaftır.

 

 • Vanuatu Ticari Vize: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar vizeden muaftır.Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 30 güne kadar vizeden muaftır.

 

 • Vanuatu Fuar Vizesi: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar vizeden muaftır.Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 30 güne kadar vizeden muaftır.

 

 • Vanuatu Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Vanuatu Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

 • Vanuatu Eğitim Vizesi:  Vanuatu ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Vanuatu Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Vanuatu Eğitim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Vanuatu Aile Birleşim Vizesi (Vanuatu Evlilik Vizesi): Vanuatu vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Vanuatu Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Vanuatu Aile birleşim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Vanuatu Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Vanuatu Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Vanuatu Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Vanuatu Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Vanuatu Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Vanuatu İstanbul Başkonsolosluğu

Honorary Consul Mehmet Atar


Chancery:
Akbıyık Keresteci Hakkı Sokak No: 40/1 Cankurtaran, Sultanahmet - İSTANBUL
 : +90 (212) 2856688
 : +90 (534) 8157301
 : atar@vanuatufk.com; mehmetatar@hotmail.com

4.90 / 5 ( 371 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Vanuatu Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Port Vila
Nüfus 319.137 milyon USD
Yüzölçümü 12.189 km²
Para Birimi Vanuatu vatu
Milli Gelir $726 milyon
Enflasyon %2,9
İşsizlik Oranı %1,7
Yaşam Süresi Ortalama 74,6 Yıl
Telefon Kodu +678
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.