Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Venezuela Vizesi

Venezuela Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?Venezuela Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Venezuela Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Venezuela arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Venezuela ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Venezuela Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Venezuela Çalışma Vizesi, Venezuela Öğrenci vizesi  ve Venezuela Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Venezuela Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Venezuela Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  • Venezuela Turist Vizesi: Türkiye ve Venezuela arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Venezuela ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Venezuela Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Venezuela Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Venezuela Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Venezuela Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz


  • Venezuela Eğitim Vizesi:  Venezuela ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Venezuela Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Venezuela Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Venezuela Aile Birleşim Vizesi (Venezuela Evlilik Vizesi): Venezuela vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Venezuela Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Venezuela Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Venezuela Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Venezuela Ankara Büyükelçiliği

Ambassador Jose Gregorio Bracho Reyes

Chancery:
İlkbahar Mahallesi, Galip Erdem Caddesi, 608.Sokak No:24 Çankaya/ANKARA
 : +90 (312) 4412145
 : +90 (312) 4412149
 : +90 (312) 4406755
 : [email protected]
 : [email protected]
 : [email protected]
 : turquia.embajada.gob.ve

Office Hours:

Monday-Friday: 09.00-16.00 (summer), Monday-Friday: 09.00-15.00 (winter)

 Venezuela İstanbul Başkonsolosluğu

Chancery:
Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. Terrace Fulya Center No: 11/65 Şişli
 : +90 (212) 2156208 - 9
 : +90 (212) 2156206
 : [email protected]
 : [email protected]

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Venezuela
Bayrak
Başkent Caracas
Nüfus 28,2 milyon
Yüzölçümü 916.445 km²
Para Birimi Venezuela bolivarı
Milli Gelir 408.805 milyon $
Enflasyon %39
İşsizlik Oranı %6.40
Yaşam Süresi Ortalama 71,10 yıl
Telefon Kodu +58
4.90 / 5 ( 488 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.