Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Venezuela Vizesi

Venezuela Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?Venezuela Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Venezuela Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Venezuela arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Venezuela ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Venezuela Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Venezuela Çalışma Vizesi, Venezuela Öğrenci vizesi  ve Venezuela Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Venezuela Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Venezuela Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Venezuela Turist Vizesi: Türkiye ve Venezuela arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Venezuela ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Venezuela Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Venezuela Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Venezuela Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Venezuela Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 


 • Venezuela Eğitim Vizesi:  Venezuela ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Venezuela Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Venezuela Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Venezuela Aile Birleşim Vizesi (Venezuela Evlilik Vizesi): Venezuela vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Venezuela Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Venezuela Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Venezuela Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Venezuela Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Venezuela Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Venezuela Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Venezuela Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Venezuela Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Büyükelçilik / Konsolosluk
 Venezuela Ankara Büyükelçiliği

Ambassador Jose Gregorio Bracho Reyes

Chancery:
İlkbahar Mahallesi, Galip Erdem Caddesi, 608.Sokak No:24 Çankaya/ANKARA
 : +90 (312) 4412145
 : +90 (312) 4412149
 : +90 (312) 4406755
 : embve.tuank@mppre.gob.ve
 : embve.trakr@mppre.gob.ve
 : turquia.embajada.gob.ve

Office Hours:

Monday-Friday: 09.00-16.00 (summer), Monday-Friday: 09.00-15.00 (winter)

 Venezuela İstanbul Başkonsolosluğu

Chancery:
Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. Terrace Fulya Center No: 11/65 Şişli
 : +90 (212) 2156208 - 9
 : +90 (212) 2156206
 : consulvene_tur@hotmail.com
 : consulado.estambul@mppre.gob.ve

4.8 / 5 ( 199 votes)
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Venezuela
Bayrak
Başkent Caracas
Nüfus 32.050.085
Yüzölçümü 916,445 km2
Para Birimi Venezuela bolivarı
Milli Gelir 408.805 milyon $
Enflasyon 39
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu +58
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.