Vietnam Vizesi Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Vietnam Vizesi Genel Bakış

Vietnam Vizesi Genel Bilgi

Vietnam ile ülkemiz arasında tüm seyahatler için vize uygulaması bulunmaktadır. Resmi pasaport sahiplerinin 90 gün süreli seyahatleri için vize alma zorunlulukları bulunmamasına rağmen turistik amaçla Vietnam’a ziyarette bulunmak isteyenler, ziyaret süreleri kısa bile olsa Vietnam vizesi almak mecburiyetindedir. Vize işlemleri tüm ülke vizelerinde olduğu gibi pasaport güncelliği ile başlar. Pasaportunuz 10 yıl içerisinde alınmış olup, pasaportunuzun en az 6 ay daha geçerliliği bulunmalıdır. Pasaportunuzda en az 2 tane boş vize sayfası isteyen yetkililer, bu şartları tamamlamanız halinde sıradaki aşamalar için gerekli evrakları tamamlamanızı takiben vizenizi ivedilikle çıkaracaklardır.

Turistik Vietnam vizesi başvurusu için Ankara’da bulunan Vietnam Büyükelçiliği’ne yapmanız gerekmektedir. İstanbul veya başka bir şehirde vize başvurusu için temsilcilik bulunmamaktadır. Vize işlemlerinizi şahsen yapmak zorunda değilsiniz. Vize işlemleri konusunda hizmet veren firmalardan gerekli yardımı alabilirsiniz. Başvuru için pasaportunuz uygun şartları sağlıyorsa 2 adet güncel, beyaz fon üzerine çekilmiş biyometrik fotoğraf çektirmeniz gerekmektedir. Fotoğrafınızın güncel durumunuzu yansıtmaması durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir. Otel veya uçak rezervasyonunuzu da başvuru evrakları arasına eklemeniz gerekmektedir. Ne kadar süre için vize istediğinizi yetkililer buradan teyit edeceklerdir. Vize başvuru formunu İngilizce veya Vietnamca doldurmanız gerekmektedir. Bu başvuru formu kimlik bilgileriniz, ikamet bilgileriniz ve seyahat amacınız hakkında bilgiler içerir. Başvuruların son halkası da C1 belgesi de denen davetiye evrakıdır. Bu belge Vietnam Göçmen Bürosu tarafından düzenlenmekte olup, 15 gün içerisinde çıkarılmaktadır. Tüm bu evrakları eksiksiz tamamlamanız halinde talep ettiğiniz turistik vize 3 ila 5 iş günü arasında çıkmaktadır.

Vietnam vizesi için gereken ücret başvuru zamanınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Evrakları tamamlamak için gereken süre biraz uzun olsa da onay aşaması kısa sürmektedir. Aldığınız vize süresi 90 güne kadar çıkabilmektedir. Bu zamanı iyi değerlendirmeli, seyahat planınızı güzelce organize etmelisiniz. Ülkeden çıkış yaptırmanız halinde, vizenizin dolmasın süre bulunsa bile yeniden giriş yapmak için yeniden vize almanız gerekmektedir. Plansız bir şekilde hareket ederek zamandan ve vize ücretinden dolayı kayıplar yaşayabilirsiniz.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Vietnam Ankara Büyükelçiliği

Koza Sokak No:109 G.O.Paşa / Çankaya Ankara
Telefon : (+90) 312 446 80 49
Fax       : (+90) 312 446 56 23
Email    : dsqvnturkey@yahoo.com

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Hanoi
Nüfus 88.56 Milyon
Yüzölçümü 331.210 km²
Para Birimi Vietnam Dong
Milli Gelir 258.1 Milyar Euro
Enflasyon %6.9
İşsizlik Oranı %2.9
Yaşam Süresi Kadın 74.4 – Erkek 69.2
Telefon Kodu +84
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.