Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Zambiya Turist vizesi

Zambiya Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Zambiya Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Zambiya Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Zambiya arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Zambiya ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Zambiya Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Zambiya Çalışma Vizesi, Zambiya Öğrenci vizesi  ve Zambiya Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Zambiya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Zambiya Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Zambiya Turist Vizesi: Türkiye ve Zambiya arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Zambiya ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Zambiya Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Zambiya Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Zambiya Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Zambiya Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 


 • Zambiya Eğitim Vizesi:  Zambiya ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Zambiya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Zambiya Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Zambiya Aile Birleşim Vizesi (Zambiya Evlilik Vizesi): Zambiya vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Zambiya Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Zambiya Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Zambiya Turist vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Zambiya Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Zambiya Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Zambiya Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Zambiya Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Zambiya Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Büyükelçilik / Konsolosluk
 Zambiya Ankara Büyükelçiliği

Ambassador JOSEPH CHILENGI

Chancery:
Mahatma Gandhi Caddesi, No:58, GOP/Çankaya
 : +90 (312) 4909085
 : +90 (312) 4909086
 : +90 (312) 4909173
 : zambiaturkey@gmail.com

Office Hours:

9:00 - 16:00 (Monday -Friday)

4.8 / 5 ( 321 votes)
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Zambiya Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Lusaka
Nüfus 16,212,000
Yüzölçümü 752,618 km2
Para Birimi Zambiya kwachası
Milli Gelir $65.493 milyar
Enflasyon 57.5
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu 260
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.