Avusturya Turist Vizesi Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Şartları Nedir?

Avusturya turist vizesi almak isteyenlerin gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde temin etmesi gerekiyor. Aksi taktirde vize süreci olumsuz sonuçlanacaktır. Vize başvurularının olumsuz sonuçlanması durumunda birçok kişinin seyahatlerini iptal etmek veya bir süre ertelemek zorunda kaldıkları biliniyor. İptal veya erteleme gibi durumlarda kişilerin maddi ve manevi zarara uğradığı dikkatlerden kaçmıyor. 

Yurt dışı seyahatlerde gerekli evrakların arasında yurt dışı seyahat sağlık sigortasının yer aldığı görülüyor. Hemen her ülke vizesi için yurt dışı seyahat sağlık sigortası gerekiyor olsa da kapsamları ve şartlarında değişiklik bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı vize başvuru öncesinde sigorta yaptırılırken detaylar dikkate alınmalıdır. 

Yurt Dışı Sağlık Seyahat Sigortası Avusturya İçin Nasıl Olmalıdır?

  • Yurt dışı sağlık seyahat sigortasının teminatı en az 30 bin Euro olmalıdır. 
  • Yaptırılacak olan sağlık seyahat sigortasının kapsamı tüm Schengen ülkeleri olmalıdır. 
  • Sigorta başlangıç tarihi 1 gün öncesi, bitiş tarihi ise seyahat dönüş tarihinden 1 gün sonra olacak şekilde ayarlanmalıdır. 
  • Sigorta yaptırıldıktan sonra sigorta poliçesinin aslı kaşeli ve fotokopisi ıslak imzalı olarak ibraz edilmelidir. 
  • Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından tüm ülkeler için sağlık sigortası hizmeti de sunulmaktadır. 

Aşağıda vize ve sağlık sigortası hakkında tüm detaylı bilgilere ulaşabilmeniz için iletişim bilgileri yer almaktadır. Ayrıca internet sitesi üzerinde de gerekli tüm bilgiler bulunabilmektedir. 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.90 / 5 (420 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.