Benin Ticari Vize Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bir Batı Afrika ülkesi olan Benin’e yapılacak her türlü ziyaret diplomatik pasaport sahipleri dışında her türlü pasaport kullanıcıları için vizeye tabi olmakla birlikte, diplomatik pasaport sahipleri için de vize muafiyeti süresi 90 gündür. Benin ticari vizesi Benin’e yapılacak her türlü ticari amaçlı ziyarette alınması gereken bir vize çeşidi olmakla birlikte, özellikle 2013 yılında başlayan ve gittikçe artan Benin ile ticari ilişkilerin sonucunda; 2015 yılında kurulan Türkiye-Benin İş konseyi çabalarıyla her iki ülke arasında geliştirilen ticari ilişkiler neticesinde ticari amaçlı her türlü Benin ziyareti için Benin ticari vizesi 2018 alınması zorunludur.

Benin Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Benin ticari vize başvuruları İstanbul’daki Benin başkonsolosluğu ve Benin Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılırken, son dönemde Benin vize başvurularından önce vize sürecinin hızlandırılması ve aynı zamanda kolaylaştırılması için vize ön başvurularının www.evisa.gouv.bj adresinden yapılma şartı getirilmiştir. Benin ticari vizesi başvurusu için başvuru sahipleri öncelikle ilgili internet sitesine girerek vize isteği oluşturmakta, daha sonra bu işlemin çıktısıyla birlikte bizzat ya da Benin vizesi konusunda yetkili acenteler vasıtasıyla İstanbul ve Ankara’daki Benin temsilciliklerine başvurmaları gerekmektedir. Benin ticari vize işlemleri için ibraz edilen belgeler detaylı olarak incelendikten ve başvuru sahibinin ticari amaçla ülkeye girişinde herhangi bir pürüz bulunmaması durumunda vize başvuruları 4-5 iş günü içinde sonuçlanmış olacaktır. Hem Benin ticari vize süreci hem de Benin ticari vizesi ücretleri konusunda Marina Vize Başvuru Merkezi müşterilerine en iyi şartları sağlarken, herhangi bir yanlış başvuru ya da evrak eksikliği nedeniyle sürecin gecikmesi ya da tamamen reddedilmesi gibi olumsuzlukların yaşanmasına da engel olmaktadır. Benin ticari vize talepleri turistik vize başta olmak üzere diğer vize çeşitlerine göre daha fazla ve ayrıntılı belge ibrazı gerektirirken, seyahat amacına uygun evrakların fazla olması vize işlem süresini kısaltacağı gibi, vizenin kabul edilmeme gibi olumsuz durum varlığını da tam anlamıyla ortadan kaldıracaktır.

Benin Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Benin ticari vizesi için istenen evrakların tam olarak ibrazı ve vize işlemlerini başvuru sahibi adına yürüten acentenin özelliklerine göre vize işlemleri ortalama 3-10 gün içinde sonuçlanırken, Benin ticari vize için ortalama olarak verilen süre 5 iş günüdür. Benin ticari vizesi gereken evraklar ile alakalı ülkenin konumu dolayısıyla standart vize belgeleri haricinde sağlıkla alakalı bazı prosedürlerin de tamamlanması gerekmektedir. Bu bilgiler ışığında Benin ticari vizesi için;

  • Vize bitiş tarihi itibariyle en az altı ay daha süreye sahip pasaport
  • 2 adet vesikalık fotoğraf
  • Başvuru sahibinin SGK giriş belgesi ve son üç aylık sigorta dökümü, hizmet dökümü ve maaş bordrosu
  • Başvuru sahibi adına şirketinin antetli kağıdına yazılmış vize talep dilekçesi
  • Benin’de ticari amaçlı ilişki kurulacak firma bilgileri
  • Gidiş-dönüş uçuş bilgileri ve Benin’de kalınacak sürede ikamet edilecek otel rezervasyonu
  • Başvuru sahibinin işveren olması durumunda faaliyet raporu, vergi levhası, imza sirküleri
  • Ülkeye girişte sarı humma aşı belgesinin gösterilmesi gerekli olduğundan, vize işlemleri sırasında ya da ülkeye girmeden hemen önce Sağlık Bakanlığı Seyahat Sağlığı Merkezi’nde ilgili prosedürün tamamlanması gerekmektedir. Bunun yanında tifo, Hepatit a, Hepatit B, Karma Aşı, Menenjit gibi aşıların da ülkeye giriş öncesinde yapılması önemle tavsiye edilmektedir.

Benin ticari vize danışmanlığı konusunda Marina Vize Başvuru Merkezi her türlü Benin vize işlemlerinde müşterilerine yardımcı olmakla birlikte, sürecin eksiksiz ve tam olması ve kısaltılması için de etkin rolünü devam ettirmektedir.

4.8 / 5 (176 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.