Benin Turistik Vize Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kuzey Atlas Okyanusu’nun Batı Afrika kıyısında yer alan Benin, Togo, Nijer, Nijerya ve BurnikaFaso’yla komşu durumda bulunan tipik bir ekvator iklimi ülkesidir. Benin turistik vizesi ülkeye girişlerdediplomatik pasaport sahipleri dışında herkes için alınması gereken bir vize çeşidi olmakla birlikte harika bir Afrika ülkesi ziyaretinin de kapısını açacaktır. 12 eyalete ayrılmış olan Benin özellikle Ocak ayındaki kutlama, fuar ve festivallerle ön plana çıkarken, Benin turistik vizesi 2018 başvuru sayısındaki fazlalık da oldukça dikkat çekicidir. Benin turistik vizesi başvurularında sonuçlanma süresi ortalama beş gün olurken, turistik vize başvurularında istenen evrakların eksiksiz olarak ibrazında diğer Benin vize başvurularına göre daha kolay yanıt alınabilmektedir.

Benin turistik vizesi Benin’e turistik ve gezi amaçlı yapılacak her türlü ziyarette alınması gereken bir vize türü olmakla beraber Benin turistik vizesi başvurusu başvuru sahipleri tarafından Ankara ve İstanbul’daki Benin temsilciliklerine bizzat giderek yapılacağı gibi, Marina Vize Başvuru Merkezi başta olmak üzere bu yönde yetkili acenteler vasıtasıyla da yapılabilir. Benin turistik vize işlemleri daha önceden sadece Benin İstanbul başkonsolosluğu ve Benin Ankara Büyükelçiliği vasıtasıyla yapılabilirken son dönemlerde öncelikle www.evisa.gouv.bjüzerinden online başvuru yapılması şartı getirilmiştir. Böylelikle önce ilgili adres üzerinden vize talebi açılarak online başvuru yapılması daha sonra da bu başvuru çıktısıyla birlikte İstanbul ya da Ankara Benin temsilciliklerine vize talebinin iletilmesi gerekmektedir. Benin turistik vizesi için başvuru dilekçesi ve evraklar Fransızca olarak hazırlanmış ya da Fransızca apostil yapılmış zorunda olmakla birlikte Marina Vize Başvuru Merkezi, tüm Benin vize başvurularındasürecin müşteriler için kolaylaştırılması için her türlü desteği sağlamaktadır. Benin turistik vizesi ücretleri için de acenteler vasıtasıyla gerekli bilgi alışverişi sağlanırken, Marina Vize Başvuru Merkezi her türlü vize ücretinde müşterilerine en avantajlı koşulları sağlamaya devam etmektedir. Beninturistik vizesi için yapılan başvurularda başvuru sahiplerinden istenen her türlü bilgi ve evrakın eksiksiz sunulması ve online başvuru formunun istenildiği şekilde doldurulması vizenin çok daha rahat alınabilmesini sağlamaktadır.

Benin Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Benin turistik vizelerinin ortalama sonuçlanma süresi 5 iş günü olmakla birlikte taleplerin şekli, sunulan evraklar ve başvuru formunun doldurulma şekline göre süre 10 iş gününe kadar da uzayabilmektedir. Ayrıca başvuru sahiplerinin banka hesaplarında yeterli miktarda nakit bulunması, 18 yaşından küçük ya da öğrenci olan kişilerin seyahatini karşılayacak olan ebeveyn varlığı gibi hususlar süreyi ortalamanın altına düşürebilir.Benin turistik vizesi gereken evraklar incelendiğinde;

  • Vize bitiş tarihi itibariyle en az altı ay daha süresi kalmış ve en az üç boşsayfası bulunan pasaport
  • 2 adet net çekilmiş vesikalık fotoğraf
  • Başvuru sahibinin bankadan onaylı en az 3000 TL bulunan hesap dökümü
  • Öğrencilere ait öğrenci belgesi ve seyahatlerini karşılayan ebeveynlerine ait banka hesap dökümü
  • Seyahat amacını belirten Fransızca yazılmış dilekçe (Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından temin edilmektedir)
  • Sarı Humma aşı belgesi (Benin’e girişlerde Sarı Humma aşı vurulmuş olmak zorunludur. Bunun yanında Dışişleri Bakanlığımız tarafından Benin’i ziyaret edecek vatandaşlarımızın Sarı Humma’ya ek olarak, tifo, karma aşı, Hepatit A ve Hepatit B aşılarını olmaları da tavsiye edilmektedir. Tüm aşılar Sağlık Bakanlığı Seyahat Sağlığı Merkezleri’nde ücretsiz olarak yaptırılabilmektedir.

Benin turistik vizesi vize danışmanlığı konusunda Marina Vize Başvuru Merkezi olarak müşterilerimize her türlü vize ve danışmanlık hizmetini sağlarken, vizelerin taleplerinin kabul edilmemesi gibi olumsuz durumların gerçekleşmemesi için de tüm gayreti göstermektedir.

4.8 / 5 (205 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.