Bulgaristan Misafir Vizesi Gerekli Belgeler Nelerdir?

2007 yılında bu yana Avrupa Birliği üyesi olan Bulgaristan, Schengen üye ülkesi olarak geçmemektedir. Bu sebeple Schengen vizesi olan kişiler Bulgaristan’a giriş yaparken sıkıntı yaşayabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat sebepleri ne olursa olsun Bulgaristan’a giriş yaparken vize almak zorundadırlar. Bulgaristan’a yapılacak olan seyahatin amacına göre farklı vize türleri alınması gerekmektedir. Yatırılması gereken harçlar ve toplanması gereken evraklarda vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Bulgaristan’a vize almak için yetkili konsolosluklara başvuruda bulunulması gerekmektedir. Bulgaristan için alınan vizelerde başvuru sırasında vizenin tek girişli ya da çok girişli talep edildiği belirtilmelidir. Turist vizesi, transit geçiş vizesi gibi vize türleri genel olarak tek girişli verilmektedir.

Bulgaristan Misafir Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan Misafir Vizesi başvurusu sırasında teslim edilmesi gereken evraklar vizenin türüne göre değişiklik göstermektedir. Konsolosluğa teslim edilen evraklarda eksiklik veya herhangi bir yanlışlık durumu söz konusu olduğunu da vize başvurusu maalesef olumsuz sonuçlanmaktadır. Vize başvurularının olumsuz sonuçlanması durumunda yatırdığını harç bedelini geri alamazsınız ve bu durum vize sicilinizi de olumsuz yansır. Bir kere red alan vize başvurusu bir sonraki başvuruları da olumsuz etkilemektedir. Bu sebeple profesyonel bir vize danışmanlık firmasıyla çalışmak vize sürecinizin daha başarılı geçmesini sağlayacaktır. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak verdiğimiz profesyonel vize danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde birçok müşterimizin sorunsuz bir şekilde vizelerini almalarını sağladık. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan vize işlemlerinizi başarıyla yürüterek hizmet vermekteyiz. Bulgaristan Misafir Vizesi işlemleri için tam yetkiye sahip olan acentemizle çalışarak hem maddi hem manevi olarak zarar görmeden ve vakit kaybetmeden seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bulgaristan konsolosluklarına başvuru yapılırken ödenmesi gereken harç tutarı vizenin türüne, giriş sayısına ve başvuran kişinin yaşına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bulgaristan Misafir Vizesi ücreti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için tek girişli ve kısa süreli talep edildiğinde 150 Euro’dur. 0-12 yaş arası çocuklar için yapılacak olan vize başvurularında konsolosluk ücreti talep edilmemektedir. Bu bedel sadece konsolosluk harcıdır. Vize danışmanlık ücretleri, kargo veya kurye bedelleri, biometri işlemi ücretleri ayrı olarak ödenmektedir. Bulgaristan Misafir Vizesi örneği resimde görüldüğü gibi kişisel bilgilerinizi içermekte ve vizenizin türü, geçerlilik süresini göstermektedir. Bulgaristan vizenizi aldıktan sonra vize geçerliliğiniz süresinde Bulgaristan’da bulunabilirsiniz. Bulgaristan Misafir Vizesi kısa ve uzun süreli olarak verilebilmektedir. Kısa süreli olan vize türleri için yapılan başvurular aksi bir durum olmadığı sürece daha kısa sürede sonuçlanmaktadır. Evrakların eksiksiz ve doğru şekilde teslim edilmesi de başvurunun sonuçlanma süresini doğrudan etkilemektedir.

4.8 / 5 (209 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.