Bulgaristan Şoför Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

2007 yılında Avrupa Birliği üyesi olan Bulgaristan, AB üyesi olduktan sonra vize konusunda oldukça sıkı bir değişiklikler getiren Bulgaristan Schengen vizesi ülkesi değildir, Bulgaristan Şoför Vizesi alınması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bulgaristan’a yapacakları seyahatler veya transit geçişler için vize almak durumundadır. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi olan Türk vatandaşları 90 günü süreyi aşmamak koşuluyla Bulgaristan seyahatlerini vizesiz olarak gerçekleştirebilmektedir. Bulgaristan’a iş seyahati amaçlı olarak uzun yok aracı ile geçecek ve konaklayacak kişilerin Bulgaristan Şoför Vizesi almaları gerekmektedir. Bu vize türü ile ilgili yetki Bulgaristan konsolosluğundadır. Sonuçlanma süresi 5 ila 7 gün arasında değişmektedir. Bulgaristan Şoför Vizesi 2020 yılında başvurularınızı eksiksiz belgelerle yapmanız oldukça önemlidir.

Bulgaristan Şoför Vizesi Nasıl Alınır? 

Bulgaristan Şoför Vizesi başvurusu Bulgaristan konsolosluklarına şahsen ya da yetkili acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir. Bulgaristan şoför vizesi için gerekli evrakların eksiksiz olarak toplanması ve doğru şekilde konsolosluğa teslim edilmesi vize sonucunun olumlu olmasıyla doğru orantılıdır. Bu sebeple profesyonel bir vize danışmanlık firmasıyla çalışmak olumsuz sonuç alma riskinizi oldukça fazla düşürmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak Bulgaristan şoför vizesi işlemleri ve başvuruları için tam yetkiye sahip bir acenteyiz. Bulgaristan Şoför Vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan başvurularınızı sizin adınıza yapmaktayız. Bulgaristan Şoför Vizesi ücreti güncel olarak yenilenmekte olup bizi arayarak güncel fiyatları öğrenebilirsiniz. Vizeniz çıktıktan sonra seyahatinizi gerçekleştirdiğiniz aracın uluslararası araç sigortasını ve ulusal ehliyetinizi yanınızda bulundurmanız oldukça önemlidir. Aynı zamanda Bulgaristan’da konaklayacağınız yerin rezervasyon bilgilerini içeren bir belgede yanınızda olmalıdır. Bulgaristan şoför vizesi başvurularının sonuçlanması 5 ile 7 iş günü sürebilmektedir. Konsolosluğun yoğun olduğu günler ya da resmi tatil günlerine denk geldiği durumda bu süre uzayabilmektedir. Bu sebeple seyahat planınızı bu süreleri göz önünde bulundurarak yapmanızda fayda vardır. Evrakların doğru teslim edilmesi durumunda vize sonuçlanma süresi kısalabilmektedir. Bu durumda Marina Vize Başvuru Merkezi olarak verdiğimiz hizmet sayesinde evraklarınız eksiksiz teslim edilir ve işlemleriniz hızlı şekilde halledilir. Türkiye’nin her ilinden kargo aracılığıyla evraklarınızı teslim alarak, konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan vize başvurularınızı bize yönlendirebilirsiniz.

Bulgaristan Şoför Vizesi Kaç Günde Çıkar? 

Bulgaristan Şoför Vizesi danışmanlığı yapan firmamız aracılığıyla vize başvurularınızı yapabilirsiniz.Vize başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için evrakların sorunsuz şekilde toplanması için profesyonel şekilde çalışmaktayız. Bulgaristan şoför vizesi yolda gideceğiniz güzergâha göre tek girişli ya da çok girişli olarak verilebilmektedir. Bulgaristan’da kalabileceğiniz gün sayısı konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Bu sebeple seyahat planının ayrıntılı şekilde bildirilmesi oldukça önemlidir. Konsolosluğa yazılan dilekçeyle süre ve giriş sayısı talep edilebilmektedir. Bulgaristan konsolosluğu vize süreleri ve sonuçlarıyla ilgili tek karar merkezidir. Bulgaristan Şoför Vizesi gerekli evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Pasaport
  1. Pasaportun on yıldan eski olmaması gerekmektedir.
  2. Yırtık ve yıpranmış olmamalıdır.
  3. Seyahatin bitiminden sonrada en az altı ay geçerli olmalıdır.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
  1. 35x45 mm boyutlarında olmalıdır.
  2. Arka fonu beyaz olmalıdır.
  3. 6 aydan eski olmamalıdır.
  4. Rötuşsuz olmalıdır.
 • Vize talep dilekçesi
  1. Şirketin antetli kağıdına yazılmalıdır.
  2. Bulgaristan Konsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır.
  3. Kaşeli, imzalı olmalıdır.
 • Şirkete ait imza sirküleri
 • Vergi Levhası
 • Ticari Sicil Gazetesi
 • Faaliyet belgesi
 • SGK işe giriş belgesi ve hizmet dökümü
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
  1. En az 30 bin Euro teminatlı bir poliçe olmalıdır.
  2. Uluslararası geçerliliği olmalıdır.
 • Sürücü ehliyeti
4.8 / 5 (198 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.