Bulgaristan Ticari Vize Gerekli Belgeler Nelerdir?

Türkiye ve Bulgaristan arasındaki ticari ilişkiler çok önemli bir boyutta olup yükselerek artış göstermeye devam edeceği bir ticari potansiyel boyutundadır. Bu ticari ilişkiler yürütülürken iş amaçlı yapılacak seyahatlerde Bulgaristan ticari vizesi alınması gerekmektedir.

Bulgaristan ticari vize iş amaçlı yapılan seyahatlerde alınması gerekli olan bir vize çeşididir. Bu vizenin alınması için gerekli olan en önemli detaylardan biri seyahatin ticari amaçla yapılacağının kanıtlanmış olmasıdır. Ayrıca seyahati gerçekleştirecek kişi adına yazılmış bir davetiye mektubunun olması gerekmektedir. Bulgaristan Ticari Vize 2020 alımları için istenilen evraklar Bulgaristan konsolosluğu tarafından talep edilmektedir. MarinaVize Bulgaristan seyahatlerinizi esnasında almanız gereken ticari vize işlemlerinizi sizin adınıza son derece güvenli bir şekilde gerçekleştirmenizde size yardımcı olan tam yetkiye sahip bir firmadır.

Bulgaristan Ticari Vize Nasıl Alınır?

Bulgaristan Ticari Vize başvurusuBulgaristan Konsolosluğuna yapılmakta olup, Bulgaristan Ticari Vize konusunda tek yetkili kurum Bulgaristan Konsolosluğudur.  Bulgaristan konsolosluğu tarafından istenilen evrakların düzenli bir şekilde dikkatli teslim edilmesi önemlidir. Bulgaristan Ticari Vize işlemleri yapılırken evrakların konsolosluğun ve büyükelçiliğin istediği sıra ile düzenlenmesi gerekmektedir. Dilekçedeki ifadeler oldukça net olmalı ve başvuru formu eksiksiz ve tam olarak doldurulmalıdır. Başvuran kişinin imzası yanı sıra iletişim bilgilerinin açık bir şekilde beyan edilmesi gerekmektedir. Başvuru formu ve dilekçeniz Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından eksiksiz ve okunaklı olarak sizin adınıza doldurulacaktır.

Ödenmesi gereken Bulgaristan Ticari Vize ücreti iki adettir. Bunlardan biri konsolosluk harcı diğeri başvuru merkezi hizmet bedelidir. Firmamız tarafından yapılan ücretlendirilmelerde konsolosluk harcı dahil olmakta ve ek ücret ödemenize gerek kalmamaktadır. Temin edilecek evraklar arasında yer alan seyahatiniz sırasında kalacağınız otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonu ayrıca Bulgaristan seyahat sigortası firmamız tarafından sizin adınıza yapılır. Bulgaristan ticari vizesi alımlarında istenen diğer belgeler arasında şu belgeler yer almaktadır;

  • Pasaport
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
  • Bulgaristan’da faaliyet gösteren şirketten gelen ticari davetiye
  • Vergi levhası fotokopisi
  • İmza sirküleri fotokopisi

İstenilen bu belgeler ve firmamız tarafından düzenlenecek belgeler ile sizin adınıza başvurularınızı gerçekleştiriyor ve güvenli sonuçlara kısa zamanda ulaşmanızı sağlıyoruz.

Bulgaristan Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan ticari vize işlemleri ve alınan kararları Bulgaristan konsolosluğu ve Bulgaristan Büyükelçiliği yetkisinde gerçekleştirilmektedir. Bulgaristan konsolosluğu bazı durumlarda başvuru sahiplerinden ek evraklar isteme hakkına sahiptir. Kısa süreli vize taleplerinin sonuçlanma süresi BulgaristanTicari Vize gerekli evraklar tesliminden sonra başlamaktadır ve takip eden 5 ile 7 gün aralığında süre de sonuca ulaşmaktadır. Vize sonuçlarının uzamaması için başvuru tarihlerinin Türkiye ve Bulgaristan resmi tatillerine denk gelmeyecek şekilde olması önemlidir. Vize alım işlemlerinde herhangi bir sıkıntı yaşamamanız ve kesin sonuçlar elde etmeniz için Türkiye’nin her ilinden bize ulaşabilirsiniz. Tecrübelerimiz den yararlanmak ve olumlu sonuçlar almak için online başvurularınızı yaparak birçok vize işlemleriniz için yardım alabilirsiniz.  Bulgaristan Ticari Vize danışmanlığı yetkili acentesi olarak hizmetlerimiz devam etmektedir. İstanbul dışından yapılan başvurularda gerekli evraklar bize ulaştıktan sonra vize işleminiz konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan yetkili acentemiz tarafından itina ile takip edilerek sonuçlandırılır. İstanbul dışındaki müracaatların sonuçları kargo ile vize sahiplerine adrese teslim olarak güvenle gönderilmektedir. Vize alım işlemlerinde dikkatten kaçan en ufak bir detay dahi vize işleminizin olumsuz sonuçlanmasını sağlayabilir bu olumsuzlukların yaşanmaması için profesyonel hizmetleri ile vize alımlarınızda sizlere güven sunmaya devam eden firmamız sizin memnuniyetiniz için daima hizmetlerine devam edecektir.

4.8 / 5 (185 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.