Bulgaristan Transit Vize Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bulgaristan’a yapacakları yolculuklar için vize almak zorundadır. T.C Bordo/Umuma mahsus pasaport sahipleri seyahat amaçları ve süresi ne olursa olsun vize uygulamasına tabi tutulurlar. T.C Diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahipleri 90 günü aşmayacak şekilde vize almalarına gerek kalmadan Bulgaristan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir. Bulgaristan’a yapılacak olan seyahatlerin amacına göre turistik, ticari, aile birleşimi vizesi gibi türlere ayrılmaktadır. Aynı zamanda yapılacak olan seyahatlerde havadan veya karadan Bulgaristan üzerinden geçilecekse veya havaalanında beklenilecek ise transit vize alınması zorunludur. Yapacağınız seyahatler sırasında Bulgaristan geçecekseniz almanız gereken vize türü Bulgaristan Transit Vize türüdür. Bulgaristan Transit Vize 2020 senesinde gerekli evraklar, başvuru koşulları ve ödenmesi gereken ücretler için Marina Vize Başvuru Merkezi’ye ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan Transit Vize Nasıl Alınır?

Bulgaristan Transit Vize başvurusuBulgaristan Konsolosluğu'na şahsen yapılabildiği gibi yetkili acenteler aracılığıyla da yapılabilmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak Bulgaristan transit vize başvuruları için tam yetkiye sahip bir acenteyiz. Bulgaristan transit vize başvurularının sonuçlanması 5 ile 7 iş günü sürmektedir. Konsolosluğun yoğun olduğu dönemler ve resmi tatiller göz önünde bulundurularak başvuruların yapılması daha sağlıklı olacaktır. Çünkü bu dönemlere denk geldiğinde sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Bulgaristan Transit Vize ücreti çift girişli olarak 150 Euro’dur. Bu ücrete konsolosluk ücreti ve danışmanlık ücretimiz dahildir. BulgaristanTransit Vize konusunda tam yetkili olan firmamız aracılığıyla konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan Bulgaristan Transit Vize başvurularınızı yapabilirsiniz. Bulgaristan transit vizesi 48 saat Bulgaristan’da kalış hakkı vermektedir. Bulgaristan transit vizesi tek girişli, çift girişli ve multi (çoklu) girişli olarak verilebilmektedir. Multi (çoklu) girişli transit vizenin alınabilmesi için bu vizeye olan ihtiyacınızın konsolosluğa bildirilmesi ve bu sebebi kanıtlar belgelerin sunulması gerekmektedir. Bulgaristan konsolosluğu Schengen vizesi olanlardan, Avrupa Birliği vatandaşlarından ve çok girişli Romanya vizesi olan kişilerden transit vize istenmemektedir. Bulgaristan transit vizesi kapıda alınamaz. Bu sebeple seyahat öncesi planlanarak alınması ve pasaporta yapıştırılması gerekmektedir. Pasaportun on yıldan eski olmaması ve yıpranmamış olması önemlidir. Bulgaristan transit geçtikten sonra gideceğiniz yerde vize uygulaması varsa pasaportunuzda o ülkeye ait vizenin bulunması da gerekmektedir. Bu sebeple seyahatinizi planlarken vizenin sonuçlanma süresini hesaba katarak ve seyahatinizde uğrayacağınız yerlerin vizeleri için de başvuru yaparak hazır olmanız gerekmektedir.

Bulgaristan Transit Vize Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan Transit Vize danışmanlığı yapan firmamız aracılığıyla başvurularınızı Türkiye’nin her yerinden bize gönderebilirsiniz. Gerekli evrakların toplanması, konsolosluğa teslim edilmesi ve vize çıktıktan sonra size pasaportunuzun teslim edilmesi şeklinde hizmet vermekteyiz. Bu sayede sizin konsolosluğa gelmeniz gerek kalmadan işlemleriniz tarafımızdan tamamlanır. Böylece işlemleriniz hızlı bir şekilde tarafımızdan tamamlanmış olur. Bulgaristan transit vizesi için tüm sorularınıza bizi arayarak yanıt bulabilirsiniz. Bulgaristan Transit Vize gerekli belgeler şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Pasaport
  1. Pasaportun geçerlilik süresi en az bir yıl olmalıdır.
  2. Pasaport yıpranmamış olmalıdır.
  3. On seneden eski pasaportlar kabul edilmemektedir.
 • Tam Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Otobüsle Bulgaristan’dan geçecekseniz Bulgaristan otobüs bileti
 • Özel araç ile Bulgaristan’dan geçeceksiniz araç ruhsatı, uluslararası ehliyet ve uluslararası geçerli sigorta
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
  1. Güncel olmalıdır.
  2. Arka fonu beyaz olmalıdır.
  3. Rötuşsuz olmalıdır.
  4. 35x45 mm ebatlarına sahip olmalıdır.
 • Banka hesap cüzdanı
  1. Hesapta en az 4000 TL olması zorunludur.
 • SGK giriş belgesi ve hizmet dökümü fotokopisi
 • Bulgaristan’da konaklayacak iseniz konaklayacağınız yere dair rezervasyon gerekmektedir.
4.8 / 5 (211 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.