Bulgaristan Transit Vize Ücreti

Schengen vizesine sahip olmayan Türk vatandaşlarından Bulgaristan aktarmalarında transit vize talep edilmektedir. Seyahat planınızı yaptınız ve uçak biletinizin ucuz olması için direkt yerine aktarmalı bir uçuş almaya karar verdiniz. Aktarma noktaları arasında Bulgaristan hava limanları yer alıyor ve schengen vizeniz yoksa karşınıza transit vize şartı çıkmaktadır. Bulgaristan transit vize olmadan aktarma yapılması izin vermemektedir.

Seyahat planlarınızı yaparken aktarmalı bir uçuş tercih etmeniz durumunda mutlaka aktarma noktalarında transit vizeye ihtiyaç duyup duymayacağınızı kontrol etmeyi unutmayınız. Aksi taktirde seyahat planlarınızda istenmeyen gecikmelerin yaşanması kaçınılmaz olacaktır.

Bulgaristan Transit Vize Ne Kadar?

Bulgaristan transit vizesi almak isteyenlerin konsolosluğu bizzat başvurmalarına gerek duyulmuyor. Alanında uzman bir danışmanlık firması aracılığıyla transit vizenizi oldukça kısa bir süre içerisinde alabilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi  internet sitesinde yer alan tabloda da görüleceği üzere Bulgaristan için iki farklı transit vize başvurusunda bulunulabiliyor. Bunlardan birinin vize süresi 1 aylıkken, diğeri ise 6 aylık olarak veriliyor. Bulgaristan Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedeli dahil transit vize 200 Euro’dur.  6 aylık ve 1 aylık transit vizeler arasında her hangi bir ücret farkı bulunmuyor.

Her iki vize başvurusu da eksik belge olmaması halinde ortalama 7 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Alacağınız transit vizeler ile belirtilen süreler içerisinde 2 kere ülkeye giriş çıkış yapılmasına izin verilmektedir.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (186 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.