Bulgaristan Turist Vizesi Kaç Gün Veriliyor?

Türkiye'nın sınır komşusu ülkeleri arasında yer alan Bulgaristan için Bulgaristan turist vizesi ile rahatlıkla kara yolu veya hava yolu ile rahatlıkla seyahat edilebiliyor. Mesafenin yakın olması sebebiyle her yıl bir çok kişi tarafından vize için başvuru yapıldığını rahatlıkla ifade edebiliriz. İki ülke arasında başarılı iş birlikleri yapılıyor olmasına rağmen henüz vize konusunda bir muafiyet bulunmuyor. Hali hazırda devam eden bir süreç olup olmadığı ise net olarak bilinmiyor.

Bu sebepten dolayı Bulgaristan seyahatleri öncesinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat amaçlarına uygun vize için başvuru yapmaları gerekiyor. Bulgaristan tarafından iki farklı turist vizesi verilebiliyor. Bu iki vize arasındaki tek fark ise geçerlilik süresi olarak karşımıza çıkıyor. 

İki Farklı Geçerlilik Süresine Sahip Turist Vizesi

Bulgaristan turistik vize için iki farklı vize seçeneği bulunuyor. Bu vizelerin detayları ise şu şekildedir;

  • 1 hafta geçerli ve 1 girişli turist vizesi 150 Euro
  • 15 gün geçerli ve 1 girişli turist vizesi 150 Euro

Her iki vize seçeneği için de başvuru sürecinde her hangi bir problem çıkmaması durumunda 7 iş günü içerisinde vize alınabilmektedir. 

Marina Vize Başvuru Merkezi danışmanları tarafından tüm süreç profesyonel bir şekilde yürütülmekte ve ortaya çıkabilecek problemler önceden ortadan kaldırılmaktadır.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (242 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.