BULGARİSTAN VİZESİ GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Komşu ülkelerimizden biri olan Bulgaristan'a vize alma konusunda merak edilen önemli noktaları bu yazımızda bulabilirsiniz. Marina Vize Başvuru Merkezi ekibi olarak, Bulgaristan Vize başvurusu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenlere ücretsiz danışmanlık yapıyor, hazırlık sürecinde karşılaşılabilecek sorunlara karşı çözümler üretiyoruz.

Bulgaristan'a nasıl vize alınır konusu ile ilgili detaylı bilgi için internet sitemizde yer alan başlıklarımızı inceleyebilir veya ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için irtibat numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bulgaristan yıllar boyunca farklı medeniyetlerin yönetimine girmiş bir ülke olduğu için çok zengin tarihi ve kültürel birikime sahiptir. Doğal güzellikleriyle dikkat çeken ülkede Osmanlı dönemi izleri varlığını sürdürmektedir. Bulgaristan'ın en çok ziyaretçi alan şehirleri arasında Varna, Sofya, Plevne ve Filibe öne çıkmaktadır. Ülkenin başkenti olan Sofya’da görülmeyi bekleyen doğal ve tarihi yapılar oldukça fazladır. Ülkenin resmi dili Bulgarcadır. Para birimi Levdir. Genellikle karasal iklimin hakim olduğu Bulgaristan, aynı zamanda kış turizmi merkezleriyle ilgi görür.

Bulgaristan Vizesi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Ülkemizden Bulgaristan’a gitmek için özellikle Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Bundan dolayı “Bulgaristan'a vizesiz giriş” gibi ilan ve reklamlara karşı dikkatli olmak gerekir. Siyah, Gri ve Yeşil pasaport sahipleri ise 6 ay içinde 90 günü aşmadan vizesiz olarak ülkede kalabilir. Bulgaristan’a vizesiz gitme fırsatından yararlanan bir diğer kesim ise Schengen vizesi sahipleridir. Bulgaristan vizesi almak için pasaportunuz Bulgaristan Seyahatinizin dönüş tarihi itibarı ile en az 6 ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır. Pasaportunuzun ikinci sayfasındaki hamilin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar tam olarak hazırlandıktan sonra Bulgaristan Konsoloslukları ve Bulgaristan Büyükelçiliklerine veya yetkili temsilciliklere vize başvurusu yapılır. Evraksız Bulgaristan vizesi için şu belgeler gereklidir:

Pasaport

Fotoğraf 2 adet (Arka fonu beyaz Biometrik olmalıdır)

Banka Hesap cüzdanı ( en az 5000 TL olmalıdır )

Nüfus Kayıt örneği

Marina Vize Başvuru Merkezi İle Kolay Bulgaristan Vizesi

Hızlı Bulgaristan vizesi işlemleri için deneyimli ekibimizden destek alabilirsiniz. Kuruluşumuz Bulgaristan’a vize alma konusunda yetkilidir. Başvuru formu doldurma, uçak rezervasyonu, otel rezervasyonu, seyahat sigortası ve şirket dilekçesi gibi önem arz eden tüm işlemler profesyonel ekibimiz tarafından yapılacaktır.

4.8 / 5 (173 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.