Bulgaristan Vizesi İçin Banka Hesap Dökümü Neden İsteniyor?

Bulgaristan vizesi için konsolosluk tarafından başvuru sahiplerinin güncel banka hesap dökümleri isteniyor. Vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırlayan kişilerin banka hesap dökümünün neden istendiğini merak ettikleri biliniyor. Ülkeler diğer ülkelerin vatandaşlarına vize verirken, kişilerin geri döneceklerinden emin olmak istemektedirler. Günümüzde birçok kişinin vatandaşı olmadığı ülkede kaçak bir şekilde yaşadığı ve hatta çalıştığı biliniyor. Bu gibi durumların önüne geçilebilmesi adına kişilerin maddi durumlarını gösteren belge istenmektedir.

Maddi durumu yeterli olan ve özellikle düzenli maaş alan kişilerin seyahatlerinden sonra ülkelerine dönecekleri düşünülmektedir. Bu sebepten dolayı da güncel olarak kullanılan hesaba ait döküm isteniyor.

Hesap Dökümü Nasıl Olmalıdır?

Vize başvurularında belgelerin tam olmasının yanı sıra sunulan belgelerin doğru bilgileri içermesi de aynı şekilde son derece önemlidir. Doğru bilgileri içermeyen belgeler geçersiz sayılacağından vize sürecinde problem yaşanacaktır. Bu sebepten dolayı da güncel banka hesap dökümünün aşağıdaki kriterleri taşıması gerekiyor.

  • Konsolosluk için sunulacak olan banka hesap dökümünün en fazla 1 hafta önce alınması gerekiyor.
  • Banka hesap dökümünün son 3 ay içerisindeki hareketleri göstermesi gerekiyor.
  • Banka hesap dökümünün yer aldığı belgenin gişe görevlisinin ıslak imzası ve kaşesi olması isteniyor.
  • Hesapta güncel bakiyenin yolculuğu rahat bir şekilde finanse edecek kadar olması gerekiyor.
  • İnternet üzerinden alınan belgelerin de ıslak imzalı ve kaşeli olması isteniyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi  danışmanlarına konuya dair merak ettiğiniz tüm detayları sorabilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: [email protected]
Web: https://www.marinavize.com

4.90 / 5 (513 votes)

Yorum Ekle

İsim gerekli
E-mail gerekli

Yorum gerekli
KVKK Metin onayı gerekli!
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi - KVKK Aydınlatma Metni

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.