Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Aile ziyareti amaçlı seyahatlerde kişilerin diplomatik pasaport sahibi olmamaları durumunda Burkina Faso aile ziyareti vize sahibi olmaları gerekli olmaktadır. Bazı ülkelerde ziyaret için yapılan önlemlerden olan koruma amaçlı aşıların, yapılması gerekmektedir. Alınan belge ile başvuru işlemleri diğer belgelerinde eksiksiz tamamlanması ile Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği’ne yapılabilmektedir. Burkina Faso aile ziyareti vizesi 2018 yılı başvurularının ve işlem sonuçlarının en askari sürelerde verimli bir biçimde sonuçlandırılabilmesi için, Marina Vize ‘nin son derece güvenli hizmeti alınabilmektedir.Burkina Faso aile ziyareti vize 2018 yılı başvuru koşulları, gerekli evraklar, başvuru sonuçları gibi konularda en kısa sürede hizmet alınılabilecek acentenin işlemleri gerçekleştirmesi için bizzat kişinin kendisinin başvurusu veya diğer iletişim kanalları ile başvuru mümkün kılınabilmektedir.

Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Vize işlemleri ile ilgili olarak öncelikle, Ankara’da bulunan Büyükelçiliğe başvuruda bulunulması gerekmektedir.En kısa sürede sonuç sağlanabilmesi için, danışmanlık almak da tercih edilebilmektedir. Burkina Faso aile ziyareti vize nasıl alınır ile ilgili olarak; pasaport işlemleri, kullanılan form ve belgeler, ulaşım ve adres bilgileri gibi konuların eksiksiz tamamlanması gerekmektedir. Burkina Faso aile ziyareti vizesi başvurusu için, kişilerin resmi anlamda bir davetiye almaları gerekmektedir. Bu davetiye gidilecek olan kişilerden gelmeli ve Burkina Faso Ankara konsolosluğuna Fransızca yazılmış şekilde olmalıdır. Ayrıca, davetiyenin noter aracılığı ile tastiklenmiş olması önem arz etmektedir. Burkina Faso aileziyareti vize başvurusunda karşı tarafın vatandaşının kimlik fotokopisinin ibrazı da gerekli olmaktadır.Burkina Faso aile ziyareti vizesi işlemleri; Ankara Burkina Faso Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilmekte olup, yapılacak olan başvuru işlemlerinin kontrolü ve onayı sonucunda kısa sürelerde işlemler gerçekleşebilmektedir. Bu konu ile ilgili olarak; kişisel başvuru veya danışmanlık seçeneklerinden faydalanılarak vize alınabilmektedir. Burkina Faso aile ziyareti vizesi ücreti; ziyaret amaçlı veya normal olma esasına göre değişken olup, fiyatlar arasında yüksek farklılıklar bulunmamaktadır. Tutarı ise yaklaşık olarak; 200 Euro kadardır. Burkina Faso aile ziyareti vize ücretinde hesaplama yapılırken vize harcı da eklenmelidir. Ücretlendirme ile ilgili olarak, Marina Vize acentesi, vize harcı ücretlerine hizmet bedeli eklemekte, Bununla birlikte, ek bir ücret talebinde bulunmamaktadır.

Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Marina vize tarafından Expres olan vizenin yaklaşık 3 gün gibi bir sürede çıkması söz konusu iken, normal vizenin sonuçlanması, 7 gün gibi bir zamanı kapsamaktadır. İşlem zamanının uzunluğu onay beklenen kurum olan Ankara Büyükelçiliğinin öngörebileceği işlemlere göre gerçekleşebilmektedir. Farklı durumlarda bu sürenin 15 gün olabilmesi de mümkün olabilmektedir. Burkina Faso  aile ziyareti vizesi gerekli evraklar ile ilgili olarak; öncelikle gidilecek kişinin göndereceği resmi nitelikte bir davetiyenin olması söz konusudur. Bu davetiyenin noter aracılığı ile onaylanmış olması gerekmektedir. Ayrıca, konsolosluk adına yazılmış olması önem taşımaktadır. Davetiyeyi ileten kişi, ulusal kimlik örneğini de ibraz etmelidir. Bununla birlikte; pasaport süresi önem taşımakta olup, geçerlilik tarihi de bulunmalıdır. Pasaportlar güncel bilgiler içermelidir. Kullanılacak olan fotoğrafın biyometrik özellikte olması  ve kişinin son görünümünü yansıtması gerekmektedir. Resmin arka bölümü beyaz olmalıdır. Kimlik numarasının da kimlikte olması önemli olup, gerekli belge ve formlar eksiksiz doldurulmalıdır.Ulaşım bilgileri ile ilgili çeşitli belgelerin eklenmesi, adres bilgilerinin verilmesi gerekli olan diğer noktalardır. Burkina Faso aile ziyareti vizesi danışmanlığı uzun yıllardır bu hizmeti veren; Marina Vize tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Gerekli evrakların takibinden sonuçlandırılmasına kadar geçen süreçte, en kısa zamanda yapılan uygulamalar ile verimli bir hizmetin sağlanması amaçlanmaktadır. Vize başvuru işlemlerinde kişilerin her konuda bilgilendirilmesi, doğru ve zamanında işlemlerin yapılmasının sağlanması ile en önemli etken olan zaman kayıplarının önlenmesi Marina Vize temsilciliği ile profesyonel bir deneyimle sağlanmaktadır.

4.8 / 5 (213 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.