Burkina Faso Turist Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Burkina Faso ülkesi için vatandaşların diplomatik pasaportlarının olmaması durumunda düzenleme olarak, Burkina Faso vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Burkina Faso’nun bulunduğu bölge Afrika olup, çeşitli hastalık durumlarına istinaden bazı aşılanmaların yapılması önem arzetmektedir. Bununla birlikte, aşılanma gerçekleştikten sonra, aşı kartlarının edinilmesi de önemlidir. Marina Vize ile çoğu zaman uzun ve eziyetli geçen vize işlemleri deneyimli bir kadro, profesyonel bir hizmet anlayışı ile çok daha kısa sürelerde sonuçlandırılabilmektedir. Burkina Faso vize 2018 işlemleri Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır.Burkina Faso vizesi2018 yılıbaşvuruları için yolculuktan 10 gün kadar önceişlemlere başlanması önerilmektedir. Burkina Faso vize için gerekli olan prosedürler ve kurallar güncel bilgiler ile firma tarafından gerekli evrakların tamamlanması sağlanarak eksiksiz olarak gereken süreçte sonuçlandırılabilmektedir.

Burkina Faso Vizesi Nasıl Alınır?

Burkina Faso Büyükelçiliği Ankara’da bulunmaktadır. Bu nedenle de vize başvurularının vatandaşlar tarafından Büyükelçiliğe yapılması gerekmektedir. Burkina Faso Turist Vizesi ile ilgili başvuruda bulunanların; bordo, gri ve siyah vize kapsamında işlem görmeleri gerekmektedir. Siyah pasaportu bulunan kişilerin ise; kalma sürelerinin 90 gün olması durumunda vize ile ilgili olarak muaf tutulmaları söz konusu olmaktadır. Burkina Faso vize başvurusu ile ilgili olarak yapılan işlemlerin başvuru süreleri; 3 ay, 6 ay ve 1 yıl olmak üzere gerçekleştirilmektedir. Burkina faso vizesi başvurusugidilmesi gereken yolculuk tarihi düşünülerek yapılmalıdır.

Burkina Faso vize ücreti ödenmesi zoronlu işlemlerden biridir. Burkina Faso vizesi ücreti konusundaki uygulamalar süreye, vize tipine, giriş sayısına göre değişken olabilmektedir. Burkina Faso vize işlemleri ile ilgili olarak marina vize tarafından gerekli olan evraklar, ücretler, işlem ücretleri gibi bilgilere kolayca ulaşabilmenin yanında, Burkina Faso vizesi işlemlerinin başlangıcından onaylanmasına kadar süren tam bir hizmet söz konusu olmaktadır. Burkina Faso vizesinde müracatlarla ilgili olarak; pasaport süreleri, vize bitiş süreleri,ziyaretlerin amacına göre yapılacak işlemler farklı olduğu için bu düzenlemelerin iyi bilinmesi amaç açısından önem arz etmektedir. Danışmanlık almak; evrak hazırlanması, kalma süreleri ile ilgili bilgi sahibi olmak, gidilecek ülke hakkında bilinmesi gerekenleri öğrenmek, ücretlendirme gibi konularda zamanında ve hızlı işlem yapmak adına gerekli olan bir etmendir.Burkina Faso vize nasıl alınırsorusu ile ilgili olarak evrak ve tüm işlemlerin yapılmış bulunması ile yolculuk vaktine en az bir hafta kala bir tarihte Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapılması gerekmektedir.

Burkina Faso Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Burkina Faso vizesi yapılan başvuru işlemlerinin ve evraklarının hazır olması ve başvurunun gerçekleştirilmesi durumuna göre; en hızlı 3 gün, normal şartlarda 7 gün veya ilgili kurumların isteklerine istinaden 15 günü de bulabilmektedir. Burkina Faso vize kaç günde çıkar konusunda sonuçlanma süresi başvuruların kişisel veya danışmanlık alarak yapılması hususunda da değişiklik gösrerebilmektedir. Burada önemli olan nokta; gerçekleştirilecek işlemlerin en kısa zamanda, doğru uygun bir şekilde yapılması ile ilgilidir. Burkina Faso vizesi gerekli evraklar ile ilgili olarak aşağıda belirtilen işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

  • Pasaport bitişi ile ilgili süre hususunda dikkat edilmelidir. Pasaportun, vizenin sona erme süresinden sonra altı ay geçerli durumda bulunması gerekmektedir. Bununla birlikte; pasaport alış süresinin son on yılda olması önemlidir. Pasaport bilgilerinin de güncel olmasına dikkat eddilmelidir. Ayrıca, eksik bilgi bulunmaması gerekmektedir.
  • Başvuru işlemlerinde; iki tane biyometrik resim bulunmalıdır. Resmin arka planı beyaz olmalı ve kişinin son halini yatsıtmalıdır.
  • Burkina Faso vize gerekli evraklarının içinde ayrıca, kişinin kimliğinin bulunması gerekmektedir. Kimlik özellikleri güncel olmalıdır. Üzerinde kimlik numarası bulunmalıdır.
  • Vize ile ilgili başvuru formları, eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulmalıdır.
  • Uçak yolculuğu yapacak olan kişilerin rezervasyonlarını gösteren PNR kodu bilgileri bulunmalıdır. Farklı ulaşım türleri kullanılacak ise, bu durum belirtilmeli ve gereken evraklar temin edilmelidir.
  • Kişilerin kalacağı otelden kaşe ve imza taşıyan rezervasyon belgesi alınmalıdır.

Kişisel anlamda yapılan vize başvurularında yaşanan bazı sıkıntılar özellikle belgelerin eksiliğinden kaynaklanabilmektedir. Bu durumun başvuru işlemlerini geciktirmemesi için Burkina Faso vize danışmanlığıhizmetinden faydalanmak, verimli bir hazırlık süreci oluşması nedeni ile son derece önemlidir. Burkina Faso vizesi danışmanlığının bu konu ile birebir ilgili bir acente olan Marina Vizedanışmanlığında yapılması ile, prosedürlere uygun bir şekilde, hazırlık sürecinin tamamlanması sağlanmış olacaktır.

4.8 / 5 (212 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.