Burkina Faso Turistik Vize Gerekli Evraklar Nelerdir?

Burkina Faso ülkesine turistik nedenlerle gitmek isteyen kişilerin Burkina Faso turistik vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Bu işlemlerle ilgili olarak Ankara Büyükelçiliğinde işlemler yapılmaktadır.Yaklaşık olarak iki iş günü süren işlemler; üç ay, altı ay bir yıl gibi süreler için söz konusu olabilmektedir. Burkina Faso turistik vizealımı ile direk ilgili olan Marina Vizeacentesi; başvuru, evrak gibi süreçlerin işlemesinde mümkün olan en kısa sürede bu işlem adımlarının gerçekleştirilmesini sağlayabilecektir. Burkina Faso turistik vizesi 2018 alımında acenteye başvuru konusunda aynı şehirde olmasa dahi kargo veya farklı kişiler aracılığıyla başvuru ile ilgili işlemleri başlatabilmektedir. Burkina Faso turistik vize 2018 yılında da başvuru yapan kişilere ait pasaport süresinin, vize sona eriş tarihinden altı ay fazla olması gerekmektedir.

Burkina Faso Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Burkina Faso’ya gidilmesi ile ilgili vizenin temini için; başvuru evrakları eksiksiz olmalı, pasaporta ait bilgiler tam olmalı, fotoğraf, kimlik ve formların prosedüre uygun olması sağlanmalıdır. Bununla birlikte; Burkina Faso turistik vize için ulaşım bilgileri veya kalınacak adres bilgilerinin de işleyişe uygun olması gerekmektedir. Burkina Faso turistik vizesi başvurusu öncelikle gerekli belgeler dahilinde elçiliğe yapılır. Özellikle başvurunun yolculuğun on gün öncesinde yapılması önemli bir konudur. Burkina Faso turistik vize başvurusu vizenin alımının belli bir sürede yapılmasının gerekliliğinden dolayı doğru yollarla, kurallar çerçevesinde yapılması gerekmektedir. Burkina Faso turistik vizesi işlemleri; vize süresi, vize tipi, işlem tipi, giriş sayısı ve işlem süresi gibi noktalarda farklı olabilmektedir. Vize süresinin üç ay, altı ay veya bir yıl olmasında; turistik, ticari veya ziyaret amaçlı olması gibi koşullar da değişken düzenlemelerin uygulanmasını gerektirebilmektedir. Burkina Faso turistik vize işlemleri; Büyükelçilikteki uygulamalardan dolayı, farklı gereklilik ve düzenlemeleri de getirebilmekte olup, başvuruda bulunanların hazırlıklı olması beklenmektedir. Genellikle danışmanlık acentesi ile bu uygulamalar kolayca sonuçlandırılabilmektedir. Burkina Faso turistikvizesi ücreti süresine, ticari veya turistik gibi özelliğine bağlı olarak değişebilmektedir. Ayrıca kısa süreli vize ücretleri daha askari miktarlarda olmaktadır. Bununla birlikte; Burkina Faso turistik vize ücreti işleminde giriş sayısı da bu konu ile ilgili diğer etkenlerden olup, ücretler arasında çok büyük farklar bulunmamaktadır. Bu ücretlendirmeden başka vize harcı da bulunabilmektedir.

Burkina Faso Turistik Vizesi Kaç günde Çıkar?

Bu husus ile ilgili olarak kişilerin gideceğisüre önemlidir. Örneğin; 3 aylık bir süre için, turistik amaçlı gidildiği taktirde normal şartlarda 7 iş günü gibi bir işlem süresi bulunmaktadır. Burkina Faso turistik vize kaç günde çıkar ile ilgili, aynı şekilde ticari bir gezi amacı bulunduğunda işlem tipi normal seçildiğine, işlem süresi 7 iş günü, Ekspres seçeneğinde ise 3 iş günü gibi bir sürede gerçekleşmektedir. Bununla birlikte işlem süresinin en fazla bir hafta sürdüğü görülmektedir. Burkina Faso turistik vizesi gerekli evraklar konusunda bazı önemli detaylar bulunmaktadır. Başvuruda yapılması gereken işlem ve detaylar şu şekildedir.

  • Pasaport süresinin vize sona eriş tarihinden altı ay uzun olması gerekmektedir. Son on yıl içinde edinilmiş bir pasaport olması gerekmektedir. Kişilerin en son bilgilerinin bulunması gerekmektedir.
  • Biyometrik fotoğraf bu işlemler için gereklidir. İki tane olması yeterlidir.
  • Kimlik bilgilerinin kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle kimlik güncel olmalıdır.
  • Başvuru ile ilgili belgelerin eksiksiz doldurulması sağlanmalıdır.
  • Kalınacak adres ve ulaşım bilgileri de, gerekli şekilde doldurulmalı ve istenen evraklarla temin edilmelidir. Burkina Faso turistik vize gerekli evraklar ile ilgili olarak işlemlerin en doğru şekilde gerçekleştirilmesi, Marina Vize ile en kısa sürelerde mümkün olabilecektir.

Burkina Faso turistik vizesi danışmanlığı yapan Marina Vize; Uluslararası alanda bir çok ülke için danışmanlık hizmeti vermekte olup, güçlü ekibi ve profesyonel çalışmaları ile kişilerin en kısa sürede işlemlerini gerçekleştirebilmelerini sağlamaktadır. Burkina Faso turistik vize danışmanlığında müşterileri ile en etkili şekilde iletişim kurabilen bir acente olma özelliğini yıllardır korumaktadır.

4.8 / 5 (164 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.