Burkina Faso Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Marina Vize, Burkina Faso’ya vize almak için başvurulabilecek yetkili danışmanlık firmaları arasında yer almaktadır. Marina Vize, ülkeyi ziyaret etmek isteyenlerin ihtiyacı olan vize türüne sahip olmalarına yardımcı olur. Vize başvurularında danışmanlık firmaları ile çalışmak çok önemlidir. İlk başvurularında vize almak isteyenler, kesinlikle bireysel olarak vize başvurusunda bulunmamalıdır. Vize başvurularında hangi evrakların hazırlanması gerektiği ve evraklarda nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi konularda, danışmanlık firmalarından ayrıntılı bilgi alınabilir. Bireysel başvurularda tüm bu bilgilerin bizzat araştırılması gerekir. Belgelerde oluşacak hatalar, vize başvurusunun reddedilmesine neden olabilmektedir.

Burkina Faso Vizesi Nasıl Alınır?

Burkina Faso vizesi başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaportlarından herhangi birine sahip olan kişilerin gerçekleştirmesi gereken bir işlemdir. Ülkeye vizesiz giriş yapabilmek için siyah renge sahip olan Diplomatik pasaporta sahip olmak gerekir. Diplomatik pasaportu olan kişilerin seyahatleri de 90 günden kısa sürmelidir. Daha uzun süreler için bu kişilerin de vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Marina Vize gibi danışmanlık firmaları, vize başvurusunun nasıl yapılacağı konusunda gerekli bilgileri vermekte ve belgelerin teslimini gerçekleştirerek kişi adına vize başvurusu yapabilmektedir. Burkina Faso vize başvuruları konsolosluklardan ya da yetkili firmalar aracılığı ile gerçekleştirilebilir.Burkina Faso vizesi işlemleri, konsoloslukların kapalı olduğu günlerde gerçekleştirilmemelidir. Türkiye’deki resmi tatil günleri ve Burkina Faso’daki resmi tatil günlerinde vize başvuruları sonuçlandırılmamaktadır. Bu nedenle, vize başvurusunun hangi dönemde gerçekleştirileceğine dikkat edilmelidir. Tatil dönemi ve başvuru yoğunluğu gibi nedenler, vize alma sürecinin uzamasına neden olabilmektedir.

Burkina Faso’yu çeşitli nedenlerden ötürü ziyaret etmek isteyenler, vize başvurularını seyahat tarihlerinden önce tamamlamalıdır. Genellikle vize başvurularının 45 gün öncesinden gerçekleştirilmesi önerilmektedir. Bu sayede, vize başvurularının sonuçlanmaması nedeniyle seyahat planlarının iptali söz konusu olmayacaktır. Burkina Faso vize ücreti için belirlenen güncel tutar, başvuru sürecinde konsolosluk hesabına yatırılmakta ve işleme dair dekont, belgeler arasında sunulmaktadır. Burkina Faso vize örneği incelenerek, ülkeye giriş için gerekli olan belge hakkında fikir sahibi olunabilir.

Burkina Faso Vize Çeşitleri

Burkina Faso’ya vize danışmanlığı hizmeti için tecrübeli bir firma arayışında olanlar, Marina Vize’ye müracaat edebilir. Marina Vize, birçok ülke için vize danışmanlığı hizmeti vermektedir. Firma çalışanları, vize başvuruları konusunda bilgili ve tecrübelidir. Firmaya başvuran müşterilerin çok büyük bir kısmı ilk başvurularında vize sahibi olabilmektedir. Profesyonel bir firma ile çalışmak, başvuru sürecinin daha erken tamamlanmasını sağlar. Marina Vize ile vize başvurusunda bulunanların, belgelerden kaynaklanan bir hata yüzünden ret cevabı alma ihtimalleri de düşüktür. Her yıl gerçekleştirilen yüzlerce vize başvurusu, belgelerdeki eksiklik ya da hatalar nedeniyle reddedilmektedir.Marina Vize, müşterilerin seyahat planlarında aksama olmaması için vize işlemlerini hatasız bir şekilde tamamlamaya yardımcı olur.Müşteriler, Marina Vize ile istedikleri vize türüne sahip olabilirler. Hangi vize için başvuru yapması gerektiğini bilmeyenler de firmadan yardım alabilir.

Burkina Faso Turistik Vize:  Turistik Vize için istenen belgeler arasında pasaport, başvuru formu, biometrik fotoğraf, gelir durumunu gösteren belge, Sarıhumma aşısı sertifikası bulunmaktadır. Turistik vize, yalnızca ülkeyi gezip görmek isteyenlerin kullanabileceği bir vize türüdür. Pasaportun 10 yıldan eski olmamasına ve içerisinde boş sayfalar olmasına dikkat edilmelidir.

Burkina Faso Çalışma Vizesi: Burkina Faso’da çalışmak isteyenlerin çalışma izni alması gerekir. Vize başvurusu gerçekleştirildikten sonra, ülkedeki Çalışma Bakanlığı ya da ilgili diğer kurumlara başvuru yapılarak çalışma izni alınabilir. Çalışma izinleri genellikle tek bir meslek için verilmektedir. Kişi mesleğini değiştirmek ya da iş yerini değiştirmek isterse, tekrar çalışma izni almalıdır. Çalışma izni geçerli olduğu sürece oturma izni de devam etmektedir.

Burkina Faso Eğitim Vizesi: Burkina Faso’da çeşitli kurslara katılacak ya da eğitim kurumlarından eğitim alacak olanların vize başvurusunda bulunması gerekir. Eğitim vizesi başvurularında, eğitim alınacak kurum tarafından gönderilen davetiyeye dikkat edilir. Davetiye olmadan başvurular kabul edilmemektedir. Davetiyesi eline ulaşmamış kişiler, eğitim alacakları kurum ile iletişime geçmeli ve davetiye gönderilmesini talep etmelidir. Davetiye alındıktan sonra vize başvurusunda bulunulabilir.

Burkina Faso Evlilik Vizesi: Burkina Faso vatandaşı olan biri ile evlilik söz konusu olduğunda, oturma izni almak için çeşitli prosedürlerin izlenmesi gerekmektedir. Evlilik töreni için ülkeyi ziyaret etmek isteyenler, evlilik vizesi için başvuruda bulunabilir. Bu vizelerde oturma hakkı tanınmamaktadır. Tören gerçekleştirildikten sonra ülkeden çıkmak gerekebilir. Aile birleşimi gerçekleştirmek isteyenler ise gerekli belgeler ile birlikte konsolosluklara başvurmalıdır.

Burkina Faso Express Vize: Burkina Faso’ya acil seyahat etmesi gereken kişiler Express vize için başvuruda bulunabilir. Express vize, diğer vize başvurularına göre daha erken sonuçlanabilmektedir. Bu vizeden yararlanabilmek için geçerli bir sebep belirtilmesi gerekebilir. Bu vizenin ücreti de diğer vizelere göre daha yüksektir.

Burkina Faso Ticari Vize: Ticari vize, iş ile ilgili etkinliklere katılmak için alınması gereken bir vize türüdür. Ticari vize alabilmek için Burkina Faso merkezli bir firmadan davetiye alınması gerekir. Davetiye olmadan iş seyahatlerinin gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Ticari vize, farklı ülkelerdeki iki firma arasında iletişim ya da etkileşim için kullanılabilir. Ticari vize sahipleri ülkede çalışma hakkına sahip değildir. Başvuru için hazırlanan belgelerde, seyahat edecek kişi ile ilgili belgeler, seyahat edecek kişinin çalıştığı firma ile ilgili belgeler ve ziyaret edilecek firma ile ilgili belgeler istenmektedir.

4.8 / 5 (186 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.