Çeçenistan Vizesi Nasıl Alınır

Çeçenistan Vizesi

Rusya’ya bağlı cumhuriyetlerden olan Çeçenistan seyahatleri için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulaması yapılmaktadır. Vize işlemleri için Rusya Ankara Büyükelçiliği ve Rusya İstanbul Başkonsolosluğu yetkili mercilerdir. Alacağınız vize türü ve zamanına göre başvuru evrakları ve vize ücretleri değişmekte olup, vize başvuruları için şahsi başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır. Yetkili vize danışmanlık hizmeti veren Marina Vize aracılığı ile Rusya Vizesi ve Çeçenistan vizesi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun Çeçenistan’a Vize almak için acentemizi tercih ederek ikamet ettiğiniz şehirden ayrılmadan vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Hangi vize tipine başvuruda bulunmak isterseniz acentemizden destek alarak sıkıcı ve yorucu vize işlemleri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Sizin adınıza yürüttüğümüz vize başvuru süreci kısa sürede sonuca ulaştırılarak vizeniz tarafınıza ulaştırılır.

Çeçenistan Vizesi Nasıl Alınır?

Çeçenistan vizesi pasaporta işlenen bir vize türüdür. Çeçenistan Vizesi başvurusu için geçerli bir pasaport bulunmalı ve vize onayının işlenebilmesi için pasaportta en az 1 adet boş sayfa bulunmalıdır. Pasaport geçerlilik tarihinin Çeçenistan dönüşünden en az 6 ay daha süresinin bulunması istenirken başvuru sahipleri, pasaportun 2. sayfasında bulunan pasaportun hamili kısmının taraflarından imzalanmış olmasına dikkat etmelidir. Pasaportlar yırtık veya yıpranmamış olmalı, belirlenen kuralları ihlal edecek bir eksikliği bulunmamalıdır. Pasaportun yanında verilecek başvuru dosyası oluşturulurken, başvuru sahibinin son halini göstermesi amacıyla son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf ile dosya oluşturulmaya başlanmalıdır. Fotoğraflar beyaz arka fona çekilmiş ve 35 mm x 45 mm ebatlarında olmalıdır. Çeçenistan Vizesi ücreti, vize türüne, vize geçerlilik süresine ve giriş sayısına göre değişkenlik göstermekte olup, ödeme yapmanız ve ödendi dekontunu başvuru dosyanıza eklemeniz gerekmektedir. Çeçenistan vizesi için doldurulacak başvuru formunun Rusça doldurulması istenmekte olup istenen bilgilerde eksiklik veya yanlış bilgi bulunmaması gerekmektedir. Yabancı turist kabul belgesi ve Rusya’daki tur operatörü tarafından alınmış garanti mektubunu başvuru dosyasına ekledikten sonra, Rusya Federasyonunda geçerli Seyahat Sağlık Sigortanıza ait poliçenizi başvuru dosyanıza ekleyerek gerekli belgeleri tamamlamış olursunuz. Çeçenistan vizesi işlemleri için acentemizi tercih ettiğinizde, pasaportunuzu ve biyometrik fotoğrafınızı tarafımıza Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo ile ileterek konsolosluğa uğramanıza gerek kalmadan vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Kalan tüm evraklar tarafımızdan hazırlanacak olup, başvuru formunuzun tarafınızdan imzası alınması yeterli olacaktır. Belirtilen vize ücretleri haricinde tarafınızdan ücret talep edilmeyecek olup, onaylanan vizeniz tarafınıza aynı gün içerisinde iletilecektir. Çeçenistan vizesi örneği için internet sitemizi ziyaret edebilir, vize başvurulanız için tam yetkili olan acentemizden vize danışmanlığı talep edebilirsiniz.

Çeçenistan Vize Çeşitleri

Çeçenistan’a Vize danışmanlığı hizmeti alınacak acente belirlenirken, acentenin ilgili vize hizmetleri için tam yetkili olmasına dikkat edilmelidir. Marina Vize, Çeçenistan’a vize almakta tam yetkilidir. Tarafımızdan vize danışmanlığı hizmeti alan müşterilerimiz için tüm işlemleri onlar adına görevlendirdiğimiz personelimiz yürütmekte olup, müşterimizin vize işlemleri için konsolosluğa veya büyükelçiliğe uğramasına gerek yoktur. Vize türüne göre onay süresi değişiklik gösterse de onay işlemi gerçekleştiği gün müşterimize onaylı vizesi tarafımızca gönderilecektir.

  • Çeçenistan Turistik Vizesi: Çeçenistan’a yapılacak turistik seyahatler için gerekli olan Çeçenistan Turistik Vizesi, acentemiz aracılığı ile hızlı bir şekilde alınabilmektedir. Konsolosluk, 15 günlük ve 1 aylık süreli Çeçenistan Turistik Vizesini 5 iş günü içerisinde alabilmektedir. Gerekli tüm yazışmalar ve evrak temini, acentemiz tarafından müşterimize özel atadığımız personelimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Çeçenistan Turistik vizenizi acentemiz aracılığı ile alabilirsiniz.
  • Çeçenistan Çalışma Vizesi: Çalışmak için Çeçenistan’a gitmek isteyen, kendisine Çeçenistan’dan iş ayarlayan herkesin Çeçenistan Çalışma Vizesi alması gerekmektedir. Acentemiz, Çeçenistan’da çalışmak isteyen herkese hızlı bir şekilde çalışma vizesi alabilmektedir. 60 iş günü içerisinde 3 yıl geçerli Çeçenistan Çalışma Vizesi için 4000 Dolar ücretlendirme yapılmaktadır.
  • Çeçenistan Eğitim Vizesi: Eğitim için Çeçenistan’ı tercih eden öğrencilerin alması gereken Çeçenistan Eğitim Vizesi, uygun fiyat ile acentemiz tarafından alınmaktadır. Başvuru için tarafımızla iletişime geçen öğrenciler, şahsi bilgilerinin bulunduğu evrakları tarafımıza posta yolu ile ilettikten sonra gerekli tüm prosedürler uzman kadromuz aracılığı ile yürütülecektir. Tecrübemiz sayesinde hızlıca onay alarak aynı gün içerisinde müşterimizi vizesi ile buluşturuyoruz.
  • Çeçenistan Evlilik Vizesi: Evlenebilmek için ihtiyaç duydukları Çeçenistan Evlilik Vizesi talebi için acentemizle iletişime geçen Türk vatandaşlarının, gerekli evlilik vizesi başvuru evrakları tarafımızca halledilerek konsolosluğa sunulmaktadır. Konsolosluk tarafından yürütülen vize başvurusu inceleme süreci tarafımızdan yakinen takip edilecek olup, onay alınır alınmaz müşterimize evlilik müzesini ulaştırıyoruz. Evlilik vizesi başvuruları için İstanbul veya Ankara’ya gelmeniz gerekmemektedir.
  • Çeçenistan Express Vize: Çeçenistan vize talepleri için 5 iş günü beklemek istemeyen, acil işleri olan kişilerin tercih ettiği Express vize başvurusu, acentemiz tarafından gerçekleştirilmektedir. 2 iş günü içerisinde onaya ulaştırılan Express vize başvuruları, cüzi fiyat farklarıyla uygulanmaktadır. Acil vize ihtiyaçlarınız için acentemizde Express vize talebinde bulunabilir, 2 iş günü içerisinde turistik ve ticari vizelerinizi elde edebilirsiniz.
  • Çeçenistan Ticari Vize: Çeçenistan firmaları ile toplantı veya iş görüşmesine gidecek işveren yetkilileri, Çeçenistan Ticari Vize başvuruları için acentemizi tercih ederek hızlı bir şekilde vize onayı alabilmektedir. Şirket ile ilgili belgeleri tarafımıza ulaştırmaları halinde, karşı şirketler ilgili tüm yazışmalar ve başvuru evrakları tarafımızca tamamlanarak başvuru dosyası oluşturulmakta, oluşturulan başvuru dosyası konsolosluğa teslim edilmektedir.
4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.