Çekya Turistik Vize İçin Pasaportlara Dikkat

Çekya turistik vize almak isteyenlerin diğer ülke vizelerinde olduğu gibi öncelikle geçerli bir pasaporta sahip olmaları gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için farklı pasaport türleri bulunuyor olsa da bu yazımızda bahsettiğimiz kurallar tüm pasaportları kapsıyor. Uzun yıllardan beri Türkiye ve Çekya arasında oldukça başarılı projeler yürütülmektedir. Tarihi açısından da büyük bir önem taşımasından dolayı her yıl ülkemizden birçok turistik seyahat etmektedir.

Çekya için turistik vize almadan önce belgelerin eksiksiz ve istenilen şekilde olduğundan emin olunması büyük bir önem taşıyor. Aksi taktirde vize sürecinde yaşanma ihtimali olan problemler sebebiyle tüm seyahat planı iptal dahi olabilmektedir. Pasaport konusu da belgeler arasında en önemlilerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Geçmiş dönemde elde edilen deneyimlere bakıldığında da kişilerin pasaportlarının vize başvurusu için gerekli şartları taşımadığı da görülebiliyor. 

Pasaportun Taşıması Gereken Şartlar Nelerdir?

Her ülke için pasaport şartları değişkenlik gösterebilse de Çekya için belirtilen şartlar şu şekilde sıralanıyor;

  • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınış olması isteniyor. 
  • Vize işlemlerinin olumlu olması durumunda işlenebilmesi için en az 2 sayfanın boş olması gerekiyor.
  • Pasaport geçerlilik süresinin son günü ise vize bitiş tarihinden en az 3 ay sonra olması gerekmektedir. 
  • Tüm bunların yanı sıra fiziksel olarak yıpranmış ve zarar görmüş pasaportlar da geçersiz sayılabilmektedir.

Bunun gibi tüm detaylı bilgilere Marina Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Aşağıda ulaşım bilgileri yer almaktadır. 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.90 / 5 (420 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.