Cezayir Basın Vizesi Gerekli Belgeler Nelerdir?

Türkiye’den Cezayir’ gitmek için ilk olarak yapmanız gereken şey; pasaport çıkartmanız olacaktır. Daha sonrasında pasaport içerisinde Cezayir vizesi için bazı aşamalardan geçmesi gerekir. Bu aşamalar arasında Cezayir Basın Vizesi seçeneğini tercih etmelisiniz. Yani; Cezayir’e gitmek istiyorsanız ve bu basın vizesi almak istiyorsanız, vize alma aşamasında Marina Vize Başvuru Merkezi sayesinde vize türünü belirlemeniz gerekecektir. Vizeniz için gerekli olan belgeler arasında; ilk olarak pasaport, 2 adet fotoğraf, şirket kağıdına imza yetkilisi tarafından imzalanmış ve yapılacak olan seyahatin amacını ve tarihlerinin beyan edildiği Cezayir Başkonsolosluğuna hitap olarak yazılmış dilekçe, Cezayir’e gidiş ve dönüş içerisinde yapılacak olan uçak ve otel rezervasyonları, hangi amaçla gidiliyorsa Cezayir’den ödenmiş olan otel faturası gerekli olacaktır. Cezayir Basın Vizesi 2020 şartları arasında diğer tüm evrakları tamamlamanız gerektiği yer alır.

Cezayir Basın Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir için basın vizesi almak istiyorsanız ilk olarak sizden istenecek olan belgeleri tamamlamanız gerekecektir. Ardından Marina Vize Başvuru Merkezi acentemize başvuru yapmanız ile kolay bir şekilde vize çıkartabileceksiniz. Vize çıkartmak için Cezayir Basın Vizesi başvurusu işlemlerini tamamlamanız gerekecektir. Bu başvuru için ilk aşamada bazı evrakların tamamlanması olacaktır. Vize ile girişin zorunlu olduğu ülke içerisinde bazı şartlar bulunur. Daha öncesinde diplomatik kişilerin ya da yeşil pasaport sahipleri herhangi bir vizeye tabii olması gerekmiyordu. Artık son zamanlarda 2 şekilde vize alabilirsiniz. Vize alabilme aşamasında şahsi bir başvuru yapmak istiyorsanız Cezayir vizesi alınan danışmanlık şirketleri size yardımcı olacaktır. Bunun yanında Cezayir başvurusu yapabilecek ve vize alımını sağlayacak acente ile anlaşabilirsiniz. Dilerseniz şahsi başvurular için Cezayir Basın Vizesi işlemleri için danışmanlık ofisleri kolaylık sağlayacaktır. Vize işlemleri için Ankara ya da İstanbul Cezayir Büyükelçiliği’ne başvuru yapabilirsiniz. Bu konsolosluk içerisinde ilgili birimler tarafından vize işlemini başlatabilirsiniz. Başvuruların kabul edildiği konsolosluk içerisinde Cezayir Basın Vizesi ücreti hakkında detaylı bir bilgi edinebilirsiniz. Genel olarak yaşa, mesleğe ve özel durum olup olmamasına göre farklılık gösteren ücret konusunda yine büyükelçilikten de bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda internet sitesi içerisinden de bilgi edinebilirsiniz.

Cezayir Basın Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ortalama olarak 1 ile 7 gün içerisinde çıkan vizelerde; vize çeşidi de farklılık göstermektedir. Dolayısı ile siz Cezayir Basın Vizesi gerekli evraklar kısmında her işleminizi yapmış iseniz; onay verilmesi için iki iş günü gerekli olacaktır. Vizenin çıkabilmesi için bu süreç içerisinde genel olarak tüm evraklarınızın tamamlanmış olması gerekir. Ardından sizin için danışmanlık yapacak olan Marina Vize Başvuru Merkezi için anlaşma halinde olarak uygun bir şekilde vize işlemleri masraflarını karşılayabilirsiniz. Siz de tüm işlemlerinizin hızlı olmasını istiyorsanız ve konsolosluklar arasında koşturmak istemiyorsanız Cezayir Basın Vizesi danışmanlığı tercih edebilirsiniz. Böylece hızlı ve kolay bir şekilde işlemlerinizi halletmiş olacaksınız. Tüm bu aşamaların yanında sizden istenen belgelerin ne olduğunu merak ediyorsanız; bunun için web sitesi içerisinde yazılan maddelere dikkat etmeniz gerekecektir. Yani site içerisinde Cezayir Basın Vizesi alımında gerekli evraklar arasında yazan tüm belgeleri tamamlamanız ve teslim etmeniz gerekecektir. Tüm bu aşama için öncelikli olarak pasaportunuzun olması gerekir. Ayrıca pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması gerekir. Ayrıca pasaportunuz içerisinde 2. Sayfada Cezayir için boş bir alan olması gerekir. Böylece siz de artık ülkemiz sınırları içerisinde Cezayir’e basın vizesi alarak gidebilirsiniz. Gidiş sürelerinizi ve vize türlerini beyan etmeniz durumunda artık tüm işlemleriniz kolay bir şekilde acentemiz tarafından yapılacaktır.

4.8 / 5 (178 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.