Cezayir Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cezayir Çalışma Vizesi öncelikli olarak kalifiyeli ve mühendis diploması olan kişilere öncelikli olarak verilmektedir. Cezayir son dönemlerde artan enerji fiyatlarıyla yatırım için elverişli bir ülke konumuna gelmiştir. 180 milyar dolar döviz rezervine sahip olan ülke olarak iş adamları için ön plana çıkarken çalışma arzusunda olan kişilerin de dikkatini çeken bir ülke kıvamındadır.

Cezayir çalışma şartları bakımından zor olan şartlara sahiptir. İş alternatifleri fazla olmasına rağmen vize alım süreçleri zor olabilmektedir.

Türkiye’den çalışma vizesi almak isteyen bireyler kendi bireysel çabalarıyla başvuru işlemleri yapabilirken bu alanda danışmanlık veren firmalardan da destek alınmaktadır.

Cezayir Çalışma Vizesi 2020 yılında firma olarak bu talepte olan tüm bireylere hizmet veriyoruz. Danışmanlık hizmeti sunan kaliteli ve deneyimli personelimiz ile işlemleriniz hızla sonuçlandırmakta size fazla iş bırakmadan tüm süreçleri takip etmekteyiz.

Cezayir Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışma amaçlı Cezayir için vize alınmak istendiğinde öncelikli olarak Marina Vize Başvuru Merkezi danışmanlık firması olarak bizlere müracaat edebilirsiniz. Bu süreç içinde alanında uzman personelimize gerekli tüm evrakların hazırlanması, temin edilmesi, vize işlemleri için randevuların alınması gibi aşamaların her birinde yardımcı olmaya devam ediyoruz.

Cezayir çalışma vizesi alınırken uzun süreli vize alım başvurusu yapılmalıdır. Bu aşamada da Cezayir’deki şirketler tarafından vize ile ilgili belgelerin tamamlanması gerekir. Süreçlerin farklı ilerlediği vize işlemlerinde firma olarak bu yolda sizlerle yol gösterici olmaktayız.

Cezayir Çalışma Vizesi danışmanlığı için firma olarak sizlere deneyimli bir hizmet veriyoruz. Öncelikli olarak çalışma izninin alınması sonrasında gerekli olması halinde oturum izninin alınması süreçlerinde her daim yanınızda oluyoruz.

Vize alımı için önceli olan belgelerin içinde çalışılacak şirketin davet mektubu yer almaktadır. Bunun yanı sıra diğer önemli bir belge ise vize almak isteyen kişinin çalışmak için Cezayir’i tercih etme nedeni net bir şekilde ifade edilmelidir.

Cezayir için alınacak çalışma vizelerinin belirli sürelerle alınması gerekir. Cezayir’de oturum için çalışma iznine güvenilmemesi gerekir.

Cezayir Çalışma Vizesi gerekli evraklar şunlardır;

  • İlk olarak Cezayir’de çalışacak firmadan davet mektubunun alınması gerekir,
  • Çalışmak isteyen kişinin Cezayir’de neden çalışmak istediğiniz açıkladığı bir dilekçe olması gerekir,
  • 6 aydan fazla geçerliliği olan pasaport olması gerekir,
  • Vize başvuru formunun doldurulması gerekir,
  • Cezayir Çalışma Bakanlığı onaylı süresiz iş sözleşmesinin aslı ve fotokopisi,
  • 2 adet biyometrik fotoğraf,
  • Cezayir Çalışma Bakanlığınca onaylanmış geçici çalışma izin belgesinin aslı ve fotokopisi,
  • Ülkeye geri dönüş taahhütnamesinin aslı ve fotokopisi,
  • Cezayir’deki şirkete ait faaliyet raporu, ticari sicil belgesi, imza sirküleri ve vergi levhası belgeler arasında olması gerekir.

Cezayir Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cezayir Çalışma Vizesi gerekli evraklar tamamlandıktan sonra vize çıkma süreci en az 7 gündür. Süreçlerin ilerlemesi en fazla 10 gün içinde sonuçlanmaktadır. Bu nedenle başvuru işlemlerinin bu süreler göz önüne alınarak yapılmalıdır.

Cezayir Çalışma Vizesi danışmanlığı olarak vize işlemleri alım süreçlerinde dikkat edilmesi gereken noktalarda başvuru yapana kişileri yönlendiriyoruz.

Marina Vize Başvuru Merkezi olarak önceliğimiz evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanmasıdır. Doğru bir şekilde formların hazırlanması da vizenin çıkması sürecini etkilemektedir.

Vizelerin sonuçlanması ve verilme süreci sadece Cezayir Konsolosluğu ve Cezayir Büyükelçiliğinin tekelindedir. Evrakların incelenmesi ve eksiksiz olması halinde kısa sürede cevap verilmektedir. Bu aşamada özellikle ilk defa vize başvurusunda bulunan kişiler birebir görüşmeye çağrılabilmektedir. Görüşme sırasında belgelerde beyan edilen bilgilerle çelişmeyecek şekilde sorulan sorulara açık ve net cevaplar verilmesi gerekir.

Firma olarak Cezayir Çalışma Vizesi alım sürecinde başvuru yapan kişilerin yanında olmakta tüm belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmasını sağlamaktayız.

4.8 / 5 (209 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.