Cezayir Geçici Çalışma Vizesi Gerekli Belgeler Nelerdir?

Cezayir Geçici Çalışma Vizesi kısa süreli olarak ticari işlerin yapılması amacıyla alınmaktadır. Dönemli olarak sıklıkla proje kapsamında yapılan iş seyahatleri için alınması zorunlu olan bir ticari vizedir.

Her türlü vize işleminde olduğu gibi geçici çalışma vizesi alım işlemlerinde de tecrübemizden faydalanabilmektesiniz. Marina Vize Başvuru Merkezi danışmanlık ofisi olarak hem ofislerimizden hem de internet üzerinden Türkiye’nin her yerinden vize başvuru işlemlerine yardımcı olmaktayız.

Resmi kanallar üzerinden süreçlerin takip edilmesi ve hızlandırılması açısında Cezayir Geçici Çalışma Vizesi 2020 yılında da alanında profesyonel ekibimize hizmet veriyoruz. Vize alık süreçlerini işkence olmayan çıkarıyor, birebir başvurularda yaşayabileceğiniz zorlukları ortadan kaldırarak kısa sürede çalışma vizesi almanız konusunda sizlere yol gösteriyoruz.

Cezayir Geçici Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Vize alım işlemlerinde öncelikle hangi belgelerin istendiğini bilmek gerekir. Belgelerin alım sürecinde de eksiksiz ve doğru olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Cezayir geçici çalışma vizesi dönemlik alınan bir vizedir. Daimi olmayan bir vize süreci takip edilmektedir. Geçici görev süresinin uzaması halinde vize işlemleri çalışma vizesine döndürülmelidir.

Cezayir Geçici Çalışma Vizesi gerekli evraklar içinde öncelikle vize başvurusu yapan kişinin Cezayir’de çalışacağı iş yerinin faaliyet raporlarıyla iş faaliyet alanını sunması gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gerekli evrakları sunması vize başvurusu için yeterli olurken TC vatandaşı olmayan bireylerin vize başvuru evraklarının arasına Türkiye’de aldığı oturum izni belgesinin fotokopisini muhakkak eklemesi gerekir.

Cezayir Geçici Çalışma Vizesi danışmanlığı olarak bizlere başvurulması halinde hangi evrakların nasıl toplanması gerektiği, hangi dilekçelerin gerektiği, dilekçelerin nasıl doldurulması gerektiği gibi konularda hizmetler sunmaktayız: bu süreçte doğru belge teslim edilmesi vize çıkış sürecini hızlandırmaktadır.

Vize başvurusu yapıldıktan sonra toparlanması gereken evrak listesi şu şekildedir;

 • En az 6 geçerli olan ve 10 yıllık bir geçmişi olan pasaport,
 • 2 adet 3*3,5 cm ölçülerin de biometrik özelliği olan vesikalık fotoğraf,
 • Fotoğrafın en az 6 ay içinde çekilmiş olması gerekir,
 • Cezayir firmasıyla yapılan en fazla 3 aylık iş sözleşmesinin fotokopisi,
 • Başvuru yapan kişinin kendi imzasının olduğu Cezayir vize başvuru formu,
 • Başvuru yapan kişinin çalışacağı firmadan aldığı görev belgesi aslı ve fotokopisi,
 • Başvuru sahibinin Türkiye’de bulunan mülklerine ait tapu ve aracına ait ruhsat fotokopisi,
 • Chanvery vize ücretinin ödendiğine dair dekont,
 • Çalışma bakanlığı tarafından onaylanmış başvuru yapan kişinin Türkiye’ye geri dönüş yapacağına dair taahhütnamenin aslı ve fotokopisi,
 • Cezayir’de çalışacak şirkete ait son 3 ayı içeren faaliyet rapor belgesi,
 • Başvuru yapan kişinin Cezayir’de çalışacağı firmanın APT’ye yaptığı başvuru belgesi.

Cezayir Geçici Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cezayir Geçici Çalışma Vizesi gerekli evraklar tamamlanınca Cezayir konsolosluğuna teslim edilmelidir.

Belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi gerekir. Aksi halde vize için yatırılan ücret geri ödenmeden vize işlemleri iptal edilmektedir. Bu işlem sormasında vize başvurusuna tekrar başlanmalı ve tekrar ücretler yatırılmalıdır. Bu şekilde mağdur olmamak ve süreci uzatmamak adına Cezayir Geçici Çalışma Vizesi danışmanlığı olarak bizlere başvuru yapabilirsiniz. Belgelerin doğru tamamlanması ve başvuruların gerekli şekilde yapılması adına yol gösterici olmaktayız. Hem zamandan hem de paradan tasarruf ederek vizenizi güvenilir yollarla almaktasınız.

Marina Vize Başvuru Merkezi olarak vize başvurularını gerekli şartlara uygun şekilde yapmaktayız. Tüm Cezayir Geçici Çalışma Vizesi işlemleri en geç 7 gün içinde sonuçlanmaktadır. Resmi tatillerin araya girmesi ve müracaatların yoğunluğuna göre bu süre en fazla 10 günü bulabilmektedir. Bazı özel durumlarda ise vize süreçleri özellikle bireyler başvurularda uzayabilmektedir. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak adına vize alım süreçlerinde güvenilir adres olan bizlerle çalışabilirsiniz.

4.8 / 5 (163 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.