Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ülkemiz sınırları içerisinden Cezayir’e tıbbı tedavi amaçlı gidecekseniz bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlar arasında her ne amaçla gidilse de; vize şartı ilk sıradadır. İlk olarak vize işlemlerini tamamlamanız gerekir. Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi için hazırlamanız gereken evraklar bulunuyor. Bunlar arasında ilk olarak; pasaportunuzda Cezayir’e dönüş tarihi ile en az 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekir. Yani bu seyahatinizin yanında bir de Cezayir seyahatinizin eklenmesi gerekir. Pasaportunuzun içerisindeki 2. Sayfada kişinin imzası kısmı için pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekir. Pasaportun kesinlikle yıpranmış ya da yırtık olmaması gerekir. Pasaportunuzun içerisinde Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi 2020 için Cezayir vizesinin yapıştırılması amacı ile 1 adet boş bir sayfa olması gerekir.

 

Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi Nasıl Alınır?

İlk olarak pasaport işlemlerinizi tamamlamanız ardından vize işlemlerinizin de tamamlanması gerekir. Tüm bu işlemler için Marina Vize Başvuru Merkezi size kolay ve hızlı bir şekilde yardımcı olabilir. Eğer Cezayir’e ülkemiz sınırları içerisinden sadece tıbbı tedavi amaçlı gidiyorsanız ilk olarak Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi başvurusu yaptırmanız gerekecektir. Konsolosluk için başvuru formu almanız durumunda vize türünü tıbbi tedavi olarak tercih etmeniz gerekir. Ardından bir miktar para ödemeniz gerekecektir. Ödenecek para ise; kişinin yaşına, mesleğine ya da özel bir niteliğinin olması ile farklılık gösterebilir. Dolayısı ile tüm bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız mutlaka ama mutlaka bir acente ile anlaşma yapmanız gerekir. Acente ile anlaşmanız durumunda Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi işlemleri için size yardımcı olunacaktır. Tedavi amaçlı gidiyorsanız 1 aylık ya da 3 aylık tercih etmeniz gerekecektir. Giriş sayısını da bu duruma göre tercih edebilirsiniz. Dilerseniz tıbbi tedavi amaçlı gidilen Cezayir için 1 girişli ya da çok girişli olarak tercih edebilirsiniz. Bunun için Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi ücreti konusunda farklılıklar yaşayabilirsiniz. Örneğin 1 aylık tedavi amaçlı olarak ve 1 girişli tercih ediyorsanız işlem süresi olarak 2 iş günü olacaktır.

Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize koşulları arasında ilk olarak pasaportunuz için Cezayir Tıbbı Tedavi Vizesi ne yer ayırmanız önemlidir. Daha sonrasında gerekli evrakları tamamlamanız ile Cezayir vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Peki Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi gerekli evraklar nedir diye düşünüyorsanız bunu öğrenmek için Marina Vize Başvuru Merkezi size yardımcı olacaktır. Ayrıca tıbbi tedavi vizesinin kaç günde çıktığını merak ediyorsanız 1 aylık ve 3 aylık seçeneklerinden sizin için uygun olanını tercih etmeniz gerekecektir. Bu doğrultuda tıbbi tedavi vizesi çıkarmak için işlem süresi 2 iş günü olarak beyan edilmiştir. Ayrıca bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız da acentemiz olarak size yardımcı olacağız. İsterseniz Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi danışmanlığı için öncelikli olarak bizi tercih etmeniz ardından tüm işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabileceğiz. Bu durum karşısında daha hızlı işlemleriniz halledilecek ve daha sonrasında Cezayir’e ülkemiz sınırları içerisinde giriş yapabileceksiniz. Vizesiz giriş olmadığı gibi; vize içerisinde Cezayir’e hangi amaçla girdiğinizi beyan eden formu da doldurmanız gerekecektir. Ayrıca site içerisinde verilen bilgiler arasında konsolosluklar tarafından onay bekleyecek olan evraklarınızı eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekecektir. Ankara ve İstanbul olmak üzere iki adet Cezayir konsolosluğu bulunur. Sizin için hangi seçenek uygunsa oradan işlemlerinizi halledebilirsiniz. Acentemiz olarak size tüm bu işlemler esnasında kolaylık sağlamak istiyoruz ve güvenli bir şekilde yanınızda oluyoruz.

4.8 / 5 (177 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.