Cezayir Ticari Vize Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cezayir Ticari Vize iş nedeniyle ülkeye gidiş işlemlerinde alınması gereken bir vize türüdür. Her ülkede olduğu gibi ticari ilişkilerin devam ettiği Cezayir’de kısa süreli ya da uzun vadeli olarak iş alanında ülkede hizmet verilesi sürecinde TC vatandaşlarından vize talebinde bulunmaktadır.

Cezayir Ticari Vize 2020 yılında da güncellenen evrak listeleri üzerinden alınmaktadır. Belgelerin takip edilmesi ve hazırlanması, vize başvurularının doğru bir şekilde yapılması açısından Marina Vize Başvuru Merkezi olarak bizlere başvuruda bulunabilirsiniz. Bu alanda deneyimli profesyonel ekibimizle sizlere yol gösterici olmaktayız. Belgelerin hazırlanması dilekçelerin doldurulması ve başvuru işlemlerinin yapılması gibi birçok aşamada sizlerin yanınızda olmaya devam ediyoruz.

Cezayir Ticari Vize Nasıl Alınır?

Ticari vize alımları diğer vize alımlarına nazaran daha farklı evrakların olduğu bir süreci kapsar. Kısa süreli ya da uzun süreli iş projelerinin olması halinde alınacak vize işlemleriyle uzun vadeli çalışma sürecini kapsayan vize süreçlerinde bile istenilen evraklar değişebilmektedir.

Bu süreçlerde Cezayir Ticari Vize gerekli evraklar eksiksiz bir şekilde hazır edilmeli ve başvuru işlemi ona göre başlanmalıdır. Evrak eksikliği nedeniyle vize başvurusu iptale dilen kişiler olabilmektedir. Bu durumda yatırılan vize ücretleri iade edilmediği gibi vize başvuru süreçleri de baştan başlamaktadır.

Cezayir Ticari Vize danışmanlığı firması olarak bizler kanalıyla bu süreçlere daha hakim şekilde başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu şekilde vizenize sorunsuz bir şekilde kavuşabilir ülkeye rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

Vize başvuruları tek kişilik olabileceği gibi bir grup eşliğinde de yapılabilir. Burada önemli olan öncelikle Cezayir’de iş yapılacak olan firmadan gelen bir davet mektubunun olmasıdır. Bu davet mektubunun olmaması demek vize başvuru işlemlerinin iptale dilmesi anlamına gelir.

Marina Vize Başvuru Merkezi olarak süreçlerin sorunsuz devam etmesi adına bu alanda dikkatli bir yol gösterici oluyoruz. Tüm belgelerin ilk kontrollerini bizler yapıyor ve sonrasında gerekli başvuru mercilerine teslim etmenizi sağlıyoruz. Bu sayede vize başvurularının iptale dilmesinin de önüne geçmiş oluyoruz.

Vize başvuru işlemlerinde tamamlanması gereken belgelerin başında pasaport gelmektedir. 10 yılı kapsayan en az 6 ay geçerliliği olan yıpranmamış pasaport sahibi olunması gerekir.

  • 2 adet biyometrik özelliği olan vesikalık fotoğraf da belgeler arasında olmazsa olmazlar arasındadır.
  • Cezayir Ticari Vize başvurusu yapacak kişi ya da kişilerin Cezayir Konsolosluğuna ya da Büyükelçiliğine hitaben yazdıkları ıslak imzalı dilekçede evraklar arasına eklenmelidir.
  • Başvuru yapan kişiye ya da kişilere ait vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Şirkete ait olan imza sirküleri de eklenmesi gereken evraklardandır,
  • Cezayir’de iş yapılacak olan şirketin göndermiş olduğu davet mektubu,
  • Başvuru yapan kişi ya da kişilerin son 3 yıl için geçerli bir vize işleminin olmaması halinde bağlı olduğu şirkete ait faaliyet belgesini de eklemesi gerekir,
  • Çalışılan şirkete ait vergi levhası fotokopisi,
  • Şirkete ait ticari sicil gazetesi fotokopisi

Başvuru yapan kişinin TC ikamet izni olan bir Suriye vatandaşı olması halinde yukarıda ifade ettiğimiz belgelere ilave olarak davetiyenin aslını belgeler arasına eklemelidir. Pasaportunun işlem gömüş sayfalarının da fotokopisini belgeler arasına eklemelidir.

Ayrıca belgeler arasında Türkiye’de ikamet edebileceğine dair aldığı belgenin fotokopisi eklenmelidir. Cezayir’deki şirketten gelen davet mektubuna ilave olarak çalıştıkları ya da bağlı oldukları şirkete ait antetli kapıda yazılmış dilekçelerinin de olması gerekir.

Cezayir Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Cezayir Ticari Vize gerekli evraklar tamamlandıktan sonra vize inceleme süreci başlamaktadır. Süreç konsolosluğun yoğunluğuna, başvuruların yoğunluğuna göre değişmektedir.

Cezayir Ticari Vize danışmanlığı hizmetimizden faydalanmanız halinde belgelerin eksiksiz teslim edilmesi sayesinde vize süreçleri 7 ila 10 gün arasında sonuçlanmaktadır.

4.8 / 5 (198 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.