Cezayir Turist Vizesi Gerekli Evraklar

Cezayir için yapılacak kültürel gezilerin gerçekleşmesi için ülkeye giriş yapılmasını sağlayan Cezayir Turist Vizesi olmaktadır. Ülkeye gidiş nedenlerine göre alınacak vizeler de değişmektedir. Her bir neden için verilen ayrı vizeler olduğu gibi kültürel ziyaretler ve tatil amaçlı gidilecek olması hainde de gerekli evrakların tamamlanması halinde turist vizesi alınmalıdır.

Cezayir Turist Vizesi 2020 yılı içinde de en uzun süreli 30 gün için verilmektedir. Daha uzun süreli ziyaretler için amacına yönelik olarak alınması gereken vize türü değişmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi danışmanlık firması olarak bu alanda hangi vizelerin alınması gerektiği, vizeler için gerekli belgelerin toplanması aşamasında ve başvuru yapılma sürecinde sizlerin yanında olmaktayız. Hatta otel rezervasyonları, uçak bileti alımı ve seyahat sağlık sigortası yapılma süreçlerinde de hizmetler veriyoruz.

Cezayir Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir Turist Vizesi gerekli evraklar firmamız bünyesinde hazırlanmaktadır. Hangi belgenin nasıl alınması gerektiği ve dilekçelerin hazırlanması süreçlerinde de müşterilerimize yol gösterici olmaktayız.

Cezayir konsolosluğu vize başvurusunda bulunan kişiler hakkında detaylı bilgi edinme arzusuna olmaktadır. Hatta ilk defa vize başvurusu yağan kişilerle birebir görüşme talep edebilmektedir. Bu süreçlerde gerekli randevuların alınması ve evrakların tamamlanmasın da da sizlerin yanınızda olmaya devam ediyoruz. Görüşmede nasıl olunması gerektiği, ne gibi sorular sorulabileceği hakkında yol gösterici olup rahat bir görüşme yapmanız konusunda sizlere yardımcı oluyoruz.

Cezayir Turist Vizesi danışmanlığı olarak görevimiz belgeleriniz eksiksiz bir şekilde teslim edilmesini sağlamak. Kısa sürede vize alım işlemlerinizi içinde resmi kanallarla iletişimlerimizi iyi tutarak gerekli izinlerin alınmasını sağıyoruz.

Vize başvurusunda bulunmak isteyen bireylerin hazırlaması gereken evrakları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • 10 yıl içinde alınmış ve yıpranmamış bir pasaport olması gerekir. Pasaport süresi en az 6 ay olmalı ve en az 2 boş sayfası bulunmalıdır.
  • 2 adet arka fonu beyaz olan, aksesuarın olmadığı, mimik kullanılmamış olan biometrik fotoğraf sunulmalıdır.
  • Başvuru yapan kişinin çalışması halinde bağlı olduğu kuruma ait antetli kapıda yazılı beyanda bulunması gerekir. Dilekçe içinde ziyaret nedeni, nasıl finanse edileceği, nerede kalınacağı gibi bilgiler açık ve net bir şekilde sunulmalıdır.
  • Cezayir’de davet eden kişi tarafından davet mektubunun da gönderilmiş olması gerekir.
  • Bir tane Türkçe bir tane de İngilizce yazılmış olan 1 tane vize başvuru formu evraklar arasına eklenmelidir.

TC vatandaşı olanlar için yukarıdaki evrakları hazırlamaları yeterli olurken Türkiye’de oturma izni olan Suriyelilerin vize başvurusu yapması halinde yukarıda belirtilen evraklara ilaveten Türkiye’de aldığı oturma izninin aslı ve fotokopisini de belgeler arasına eklemesi gerekir. Cezayir üzerinden gelen davet belgelerinin de asıllarını belgeler içerisine eklemelidirler.

Cezayir Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cezayir Turistik Vizesi gerekli evraklar eksiksiz bir şekilde sunulmalıdır. Vize çıkış sürecinin olumsuz etkilenmesi adına belgelerin doğru ve eksiksiz sunulması son derece önemlidir.

Cezayir Turistik Vizesi danışmanlığı olarak bunun bilincinde olarak hareket etmekteyiz. Bu konuda mağdur olunmaması adına müşterilerimize belgelerin hazırlanması konusunda destekler vermekte birçok belgenin özellikle de dilekçelerin hazırlanmasını birlikte gerçekleştirmekteyiz.

Marina Vize Başvuru Merkezi firması olarak her Cezayir Turist Vizesi sürecinde olduğu gibi Cezayir turistik vize çıkarma işlemlerinde de uygun fiyat politikamızla sizlerin yanınızda olmaya devam ediyoruz.

Vize çıkış süreçleri turistik başvurular için en az 7 en fazla 10 gündür. Konsolosluğun yoğun olduğu müracaatların fazla olduğu dönemlere denk gelmesi halinde bu süre uzayabilmektedir. Bu nedenle gidiş tarihinin iyi ayarlanması ve başvuru işlemlerinin vize çıkışının uzayabilme ihtimalini göz önüne alarak yapılmasını tavsiye ediyoruz.

4.8 / 5 (242 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.