Cezayir Turistik Vize Gerekli Belgeler Nelerdir?

Cezayir Turistik Vize süreçleri çoğunlukla kültürel olarak ülkenin ziyaret edilmesine yönelik alınmaktadır. Kısa süreli alınan vize türüdür. En fazla 30 günü kapsamaktadır.

Diğer vize işlemlerinde olduğu gibi turistik amaçlı da vize alımında Marina Vize Başvuru Merkezi olarak bizlere başvurabilirsiniz.

Cezayir Turist Vize 2020 yılı içinde de gerekli evrakların toplanmasıyla yapılmaktadır. Firma olarak belgelerin temin edilmesi, belgelerin hazırlanması ve onaylanması için ilgili kuruma verilmesi aşamasında sizlerin yanınızdayız. Vize ücretlerinin ödenmesi, belgelerin teslim edilmesiyle süreç başlamaktadır. Bu aşama da her şeyin doğru ve eksiksiz olması vizenin sorunsuz çıkmasını sağlarken bu aşamada yapılacak hatalar vize ücretinin geri ödenmeksizin vize işlemlerinin iptale edilmesine neden olabilmektedir. Bu tarz bir durumla karşı karşıya kalmamak adına tecrübelerimizden yola çıkarak vize işlemlerinizi firmamız kanalıyla yapabilirisiniz.

Cezayir Turistik Vize Nasıl Alınır?

Cezayir Turistik Vize gerekli evraklar vizenin çıkma aşmasında önem arz eden bir konudur. Vize ücretinin ödenmesiyle süreç başlarken en önemli konulardan biri de Konsolosluğun talep ettiği belgelerin doğru ve eksiksiz bir şekilde sunulmasıdır

Bireysel olarak bu işlemler takip edilebileceği gibi Cezayir Turistik Vize danışmanlığı yapan bizler aracılığıyla da süreçlere hakim olabilirsiniz. Firmamız önderliğinde belgelerin tamamlanması hata payını sıfıra indirmektedir. Uzun süredir bu alanda hizmet veren bir firma olarak resmi kurumlarla olan iletişimimizle birlikte kısa sürede belgelerin hazırlanmasını sağlıyor vize başvuruları için sizleri doğru şekilde yönlendiriyoruz.

Turistik vize başvuru işlemlerinde öncelik pasaporttur. 10 yıl içerisinde alınmış, yıpranmamış ve en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport olmalıdır. Pasaportta en az 2 adet boş sayfanın da bulunması gerekir.  Cezayir turistik vize alacak olanların bilmesi gereken önemli bir detayda çalışmaya izin verilmemesidir. Alınacak bu vize ile ülke ziyareti yapılabilir, turistik yerler gezilip görülebilir. Bunun dışında kısa süreli de olsa çalışma için çalışma vizesinin alınması gerekir.

Marina Vize Başvuru Merkezi olarak vize işlemleri sırasında otel rezervasyon işlemlerinizi yapıyor, sağlık sigorta işlemlerinizi de hallediyoruz. Uçuş planlarınızı da yaparak bilet alımları da tarafımızca gerçekleştiriliyor. Tüm bu süreçlerle ilgili gerekli belgeler ve bildirimler de evraklar içerisinde ilave edilmektedir.

Belgeler arasına ilave edilmesi gereken diğer evraklar ise şunlardır;

  • Pasaport,
  • Cezayir’e ne amaçla gidildiğini belirten nerede konaklanacağını, finansal olarak nasıl karşılanacağını belirten ifadelerle Cezayir Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış olan başvuru yapan kişinin beyanı dilekçe yazılmalıdır.
  • Cezayir’de ikamet eden kişinin bağlı olduğu belediyeden onaylı davet mektubunun da belgeler arasında olması gerekir.
  • Beyaz arka fonlu, aksesuarsız ve ifadesiz şekilde çekilen 2 adet biyometrik fotoğraf da eklenmelidir.
  • Fotoğrafın en az 3 ay içinde çekilmiş olması gerekir.
  • Vize başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doğru doldurulması gerekir.

Cezayir Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Cezayir Turistik Vize gerekli evraklar eksiksiz olması halinde vize başvuru işlemleri en erken 7 gün içinde sonuçlanmaktadır. Firmamız kanalıyla yapılan tüm başvuru süreçleri hızlı şekilde sonuçlanmaktadır. Resmi tatil günleri dışında diğer günleri seçiyor olmamız ve belgelerin eksiksiz teslim edilmesi vize çıkış süresini etkilemektedir.

Vize başvuruları konsolosluk tarafından en geç 10 gün içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre farklı nedenlerden dolayı 2 ay gibi uzayabilmektedir.

Cezayir Turistik Vize danışmanlığı hizmetini bizden almanız halinde başvuru dönemleriyle ilgili de bilgiler sunmaktayız. Konsolosluğun yoğun olduğu dönemlere denk gelen başvuru işlemleri uzun süreli olarak sonuçlanabilmektedir. Firmamız aracılığıyla yapılan Cezayir Turistik Vize başvuruları daha hızlı sonuçlanmaktadır. Resmi kanallarla olan iletişimimiz sürecin hızlanmasında etkili olmaktadır.

4.8 / 5 (200 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.