Cezayir Vizesi Gerekli Belgeler Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerin Cezayir’e seyahatlerinde amaçları ne olursa olsun vize almaları gerekir. Yalnızca hususi ve diplomatik pasaport sahibi kişilerin 90 günü aşmayacak şekildeki ziyaretleri vize kapsamı dışındadır.

Cezayir’e Vize almak için ikinci sayfasındaki hamili kısmı ıslak imzanızı taşıyan, seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az altı ay daha geçerli, vize için minimum bir adet boş sayfası bulunan ve yıpranmamış bir pasaportunuzun olması gerekir. Bununla birlikte her vize tipinde son altı aydan eski olmamak kaydıyla, beyaz fonda çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf da şarttır.

İstenilen belgeler, seyahatinizin amacına göre farklılık gösterebilir ve konsolosluk sizden ekstra belge talebinde bulunabilir. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak, tam yetkili seyahat acentesi hizmeti vererek işlemleri sizin yerinize yürütüyoruz. Bu sayede yoğun bir koşuşturmadan kurtulmuş oluyorsunuz ve vaktiniz de size kalıyor.

Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir, ülkemizde bir başkonsolosluk ve bir de büyükelçilik ile temsil ediliyor. Şahsen Cezayir Vize başvurusu yapmak isteyenler İstanbul Şişli’deki başkonsolosluğa veya Ankara Çankaya’daki büyükelçilik binasına evraklarını teslim edip süreci bekleyebilirler.

Cezayir Vize işlemleri ilk olarak belgelerin kontrolü ile başlar. Ülkeye gitme sebebinize göre değişiklik arz edebilen bu evrakların eksiksiz olması, süreci hızlandıran en önemli unsurdur. Ayrıca ülkeye yapılan vize başvuruları çoğu yerde uygulanan biyometrik fotoğraf zorunluluğunu içermez. Evraklarınızda kullanılacak fotoğrafın arka planının beyaz olması ve yüzünüzün net bir şekilde görülmesi yeterlidir. Başörtüsü ile de fotoğraf çekilebilir ancak peçe ya da çarşaf giyerek çekilen fotoğraflar kabul edilmemektedir.

Marina Vize Başvuru Merkezi olarak Cezayir’e yapacağınız seyahatlerde bütün detayları düşünerek hareket eden bir çalışma sistemine sahibiz. Bu minvalde ücretlerimiz bütün masraflar dahil olarak hesaplanır ve dilerseniz otel ve uçak bileti rezervasyonlarınız da tarafımızca yapılır. Cezayir Vizesi ücreti için belirlediğimiz fiyatlar türe göre değişmekle birlikte 70 Euro’dan başlamaktadır. En ucuz vize türü en fazla 1 aylık seyahati kapsayan ve tek girişli turistik vizedir. Bununla birlikte ticari, kültürel veya tedavi amaçlı yapılacak olan seyahatler için sitemizdeki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Cezayir vizesi başvurusu yaptıktan sonra başvurunuzun değerlendirilmesi birkaç gün sürebilir. Daha sonra tarafınıza haber verilir ve vizenin onaylandığında pasaportunuzun üzerinde gerekli izinleri görebilirsiniz. Cezayir Vizesi örneği.

Cezayir Vize Çeşitleri

Firmamız Cezayir Vize danışmanlığı konusunda tecrübelidir ve yasal olarak tüm izinleri almıştır. İstanbul dışında ikamet eden kişilere de sadece pasaport ve fotoğraflarını göndermeleri halinde belgelerini hazırlamaları için hizmet vermektedir. Kargoyla bize ulaştırılan bu öğelerin dışındaki evraklar firmamızın uzman kadrosu tarafından hazırlanmakta ve vizenin onaylandığında da tarafınıza kargoyla gönderim yapılmaktadır.

  • Cezayir Turistik Vizesi: Yalnızca gezip görme amacı taşıyan seyahatlerde uygulanan vize tipi olarak tarif edilebilir. Başvuru sahiplerinin Cezayir sınırlarında kalacakları otel rezervasyonunu ve uçak biletlerini vize başvurusu esnasında hazır etmeleri gerekir. Bunun dışında pasaport, fotoğraf ve başvuru formu gibi evraklar standarttır. Belgelerinizin eksiksiz olması halinde işlemler, takribi 1-2 iş günü içinde sonuçlanır.
  • Cezayir Çalışma Vizesi: Cezayir sınırlarında yer alan bir işletmede tam zamanlı olarak çalışacak olan kişilerin ihtiyaç duyduğu vize tipidir. Başvurusu iki ayaklı bir ilerlemeyi kapsar. Çalışacak olan kişi, normal evraklarının yanında SGK’dan alınacak hizmet dökümünü, banka hesap dökümlerinin üç aylık onaylı çıktısını ve ayrıca Türkiye’deki ikametini gösteren belgeyi ibraz etmelidir. Kişinin çalışacağı şirket ise ilgili resmi makamlara başvurusunu yaptıktan sonra çalışanı için bir davet mektubu hazırlamalıdır.
  • Cezayir Eğitim Vizesi: Ülkede eğitim görmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize tipidir ve uzun süreli belge kapsamında ele alınır. Burada pasaport, fotoğraf, ikametgah gibi belgelerin yanı sıra, kişi reşit değilse anne babasının imzalı onay belgesi gerekir. Masrafları karşılayacak olan kişi ya da kuruluşun bunu ıslak imzalı bir dilekçe ile kağıda dökmesi de şarttır. Diğer bir önemli konuysa, kişinin eğitim göreceği kuruma kabul edildiğine ve belirli tarihler arasında eğitime devam edeceğine ilişkin yazılı bir belge hazırlanmasıdır. Bu işlem, Cezayir’deki okulun sorumluğundadır. Ancak kişi değişim programlarına katılıyorsa kendi okulunun da belge düzenlemesi gerekir. Ayrıca minimum 30 bin Euro teminatlı bir seyahat sigortası ve kalınacak yerin yazılı beyanı da evraklar arasında hazır edilmelidir.
  • Cezayir Evlilik Vizesi: Eşlerden birinin Cezayir vatandaşı olduğu durumlarda, diğer eşin ülkede yaşayabilmesi için başvurması gereken vize tipidir. Öncelikle yapılan evliliğin formalite olmadığının resmi evraklarla ispat edilmesi gerekir. Bu yüzden evraklarda aile cüzdanının fotokopisi ve nüfus kayıt örneği olmalıdır. Daha sonra Cezayir’de bulunan tarafın oradaki durumu incelenir. İş sahibi olup olmadığı ya da ikamet şekli gibi durumlara bakılır. Son aşamada ise evliliğin gerçek olup olmadığını anlamak amacıyla her iki tarafla da yüz yüze bir görüşme yapılabilir.
  • Cezayir Ekspress Vize: Ölüm, ani rahatsızlık ve benzeri durumlardaki acil ihtiyaçlar için yapılan başvuru tipidir. Ziyaret sebebinin muhakkak belgelenmesi gerekir. Bu konuda firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
  • Cezayir Ticari Vize: Türkiye’de çalışan bir kişinin, iş amacıyla ülkede bulunmasını gerektirecek durumlar için başvurması gereken vize tipidir. Kişi şirket çalışanıysa, antetli kağıda gidiş sebebi ve dönüşte yeniden işbaşı yapacağı bildirilmeli ve kaşelenip imzalanmalıdır. Ayrıca son dört aylık sigorta dökümü ve banka hesap hareketleri ile çalışılan şirket ile kişi arasında imzalanan iş sözleşmesinin bir örneği de temin edilmelidir. Şirket sahipleri ise vergi levhası, imza sirküleri ve ticari sicil gazetesi örneği gibi belgeleri ibraz etmekle yükümlüdür.
4.8 / 5 (185 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.