Cibuti Ticari Vizesi Kaç Günlük Veriliyor?

Cibuti ticari vizesi seyahat amacına ve istenilen şartlara göre farklı sürelerde olabilmektedir. Bordo pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları dışında diğer pasaportlara sahip olan vatandaşlar için 90 günlük vize muafiyeti bulunmakla birlikte ticari amaç için 90 günü geçen durumlarda ticari vize şartı aranmaktadır. Bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ticari amaçla Cibuti’ye gitmeleri için vize işlemlerini hızlıca başlatmaları gerekmektedir. Diğer pasaport sahiplerinin ise Türkiye ve Cibuti arasında yapılan anlşam gereğince 3 aylık vize muafiyet süreleri bulunmakla birlikte bu süreden sonrası için gerekli vizelerin temin edilmesi şart olmaktadır.

Cibuti Ticari Vizesi İçin Gerekli Belli Başlı Evraklar?

Yeteri kadar sayfaya sahip güncel bir pasaportun olması gerekmektedir. Güncel olan pasaportun geçerlilik süresi ise konsolosluk tarafından belirlenen sürede olması gereklidir. Banka hesap bilgilerini gösteren evrakların olması şarttır. Konsolosluk tarafından belirlenen ve değişkenlik gösteren hesapta olması istenilen para miktarının hesapta olması ve hesabın aktif olması gereklidir. Banka hesabına ait 3 aylık doküman ise istenilen belgeler arasında olmalıdır. Vize başvurusunu gösteren dilekçe eki ise yine evraklar arsında eksiksiz ve doğru bir şekilde olmalıdır.

Cibuti Ticari Vizesi İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Cibuti ticari vizesi için Cibuti konsolosluğuna başvuru yapılabilmektedir. Konsolosluğun zorunlu olmadığı belirtmekle birlikte Marina Vize Başvuru Merkezi’ne de gereli başvurunun yapılabilineceğinin bilinmesi önemlidir.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.90 / 5 (367 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.