Çin Vizesi İçin Sabıka Kaydı Zorunlu

Çin vize başvurusu sürecinde konsolosluk tarafından istenen belgeler arasında sabıka kaydı da bulunuyor. Tüm dünyadan her yıl Çin’e milyonlarca insan giriş çıkış yapmaktadır. Dünya ticaretinin ve turizminin merkezleri arasında yer alması sebebiyle ziyaretçi sayısında da hızlı bir artış yaşanmaya devam ediyor. Ülkeye giriş çıkış yapan yabancı insan sayısının son derece yüksek olması sebebiyle güvenlik konusunda ciddi önlemler uygulanmaktadır. Ülke içerisinde hem Çin vatandaşlarının hem de ziyaretçilerin güvenlik açısından bir problem yaşanması istenmiyor. Bu sebepten dolayı da vize sürecinden itibaren önlemlerin alınmaya başladığı dikkatimizden kaçmıyor.

Konsolosluk tarafından Türk vatandaşlarından talep edilen evraklar arasında sabıka kaydının da olduğunu görüyoruz. Sabıka kaydının durumu vize sonucunun olumlu veya olumsuz olarak sonuçlanması noktasında oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Çin Vizesi İçin Sabıka Kaydı Şartı

Sabıka kaydında her hangi bir oynanma yapılmaması için belgenin taşıması gereken bir takım şartlar bulunuyor. Bunlar;

  • Sabıka kaydının Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı’na bağlı bir adliyeden alınması durumunda mutlaka belgenin üzerinde ıslak imza ve mühür bulunmalıdır.
  • E-devlet üzerinden alınan sabıka kaydı için ise barkod bulunma zorunluluğu belirtiliyor.

Yukarıdaki iki şartı sağlamayan sabıka kaydı belgeleri geçersiz sayılabileceğinden bu hususlara mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir.

Marina Vize Merkezi danışmanlarına sabıka kaydı ile ilgili merak ettiğiniz detayları aşağıdaki iletişim numaralarından öğrenebilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (227 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.