Dağıstan Vizesi Nasıl Alınır

Dağıstan Vizesi

Dağıstan; Rusya'nın güneyinde Gürcistan ve Azerbaycan'a komşu durumda; Hazar Denizi'ne kıyısı olan, Kafkasya'nın kuzey ve güney geçişi arasındaki en yoğun iki tünelden birine sahip olan ve bu coğrafi ve jeopolitik önemleri dolayısıyla hem turistik gezi, hem iş, hem eğitim nedenleriyle birçok ülke vatandaşları tarafından sıkça seyahat yapılan bir ülkedir. Rusya'ya bağlı özerk bir ülkedir. Kafkas devletleri arasında önemli bir yere sahiptir. Dağıstan'a vize almak ve Dağıstan ile alakalı tüm vize işlemleri için Marina Vize sizlere her konuda yardımcı olacak, genel anlamda sıkıcı görülen vize işlemlerinin tüm aşamalarını sizin adına yürütecek ve işlemlerin tamamını kolaylıkla gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Sizleri pasaportunuz ile birlikte acentemize müracaat için bekliyoruz.

Dağıstan Vizesi Nasıl Alınır?

Dağıstan vize başvurusu için istenen evrakların eksiksiz teslim edilmesi gerekmektedir. Bu evrakların büyük çoğunluğu acentemiz tarafından sizler için temin edilecektir. Dağıstan vizesi işlemleri için;

 • Dağıstan vize başvurusunun olabildiğince erken bir tarihte yapılması çok önemlidir. Burada olması gereken ortalama süre en az bir ay önceden vize başvurusunun yapılmasıdır. Çalışma ve eğitim amaçlı vizeler için vize başvurusu biraz daha önceden yapılmalıdır. (2-3 ay)
 • Öncelikle her vize işlemlerinin temel olmazsa olmazı pasaport ibrazı mutlaka gereklidir. Pasaportunuzun Dağıstan seyahatinizin dönüşü itibariyle en az 6 ay daha pasaport süresine sahip olmanızdır. Ayrıca pasaportun yıpranmamış olması oldukça önemlidir. Vize başvurusu kabul edilse bile yıpranmış pasaporta sahip kişilerin zaman zaman ülkeye girişine izin verilmemektedir. Ayrıca aynı pasaportun 10 yıldan fazla süre kullanılması tavsiye edilmez. Bazı ülkeler 10 yıldan daha eski pasaportlarla yapılan başvuruları kesinlikle kabul etmemektedirler.
 • Başvuru formu (Rusça olarak doldurulacak bu belge acentemiz tarafından sizler için temin edilecektir)
 • 2 Adet fotoğraf (Fotoğrafların arka fonlarının beyaz olması gerekmekte ve son altı ay içerisinde çekilmiş olmalıdır)
 • Dağıstan vizesi ücreti (Güncel vize ücreti acentemiz tarafından sizlere vize işlemi sırasında iletilecektir).
 • Rusça başvuru formu (acentemiz tarafından sizin için temin edilecektir)
 • Voucher (Türkçe'de "Volçır" olarak adlandırılan) yabancı turist kabul belgesi (acentemiz tarafından sizin için temin edilecektir)
 • Dağıstan tur operatörü tarafından misafir edileceğinizi gösteren garanti belgesi (Turistik vize alınması için mutlaka gereklidir. Mutlaka tur operatörleri birliğine kaydettirilmiş olmalıdır. Acentemiz tarafından sizler için tedarik edilecektir)
 • Dağıstan vizesi örneği resimdeki gibidir.
 • Ticari vize için Rusya Göçmen Bürosu, Rusya Dışişleri Bakanlığı ya da davet eden organizasyonun davet mektubu gereklidir.

Dağıstan Vize Çeşitleri:

Dağıstan'a Vize danışmanlığı Dağıstan ve Rusya Vizesi almaya yetkili acentemiz tarafından sizin adınıza eksiksiz olarak yapılmaktadır. Dağıstan özelinde istenen Rusça belgelerin temini de sizin adınıza acentemiz tarafından temin edilecektir. Dağıstan vize başvurusu için istenen tüm evrakların tam ve istenildiği şekilde gerekli makamlara ibraz edilmesi hem işlem süresini hızlandıracak, hem de kabul edilmemesi için ortaya çıkacak tüm olasılıkları ortadan kaldıracaktır. Tüm işlemler acentemizin garantisi altındadır.

 • Dağıstan Turist Vizesi: Dağıstan turist vizesinin maksimum kullanabilme süresi 1 aydır. Dağıstan için verilen vizeler tek, ya da çift girişli olarak verilmektedir. Pasaportta ilgili vize onayı için en az bir sayfa boşluk bulunmalıdır. Dağıstan tur operatörü tarafından konuk edileceğini gösterir onaylı belge acentemiz tarafından sizin için tedarik edilir. Vize için ayrıca arka fonu beyaz olması gereken 2 adet fotoğraf da gerekmektedir.
 • Dağıstan Çalışma Vizesi: Dağıstan çalışma vizesi için pasaportun en az 1 yıllık daha geçerlilik süresinin olması, Dağıstan çalışma dönüşünde de en az 6 aylık daha geçerlilik süresi kalması önemlidir. Pasaportun 2. sayfasındaki kart hamiline ait olan bölüm pasaport sahibi tarafından mutlaka imzalanmalıdır. Pasaportun mutlaka en az iki adet boş sayfası bulunmalıdır. Rusça başvuru formu acentemiz tarafından sizin için hazırlanacaktır. Ayrıca en az iki adet fotoğraf gerekli olup fotoğrafların arka fonu beyaz, önden çekilmiş, başı açık ve gözlük camları parlamayan fotoğraf olması önem taşımaktadır. Dışişleri bakanlığı ya da Dağıstan'daki çalışılacak olan kurumdan gelen resmi davet mektubu (yazısı) ibraz edilmelidir.
 • Dağıstan Eğitim Vizesi: Eğitim vizesi için, Dağıstan vizesi bitiş tarihinden sonra da en az 3 ay geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmak gereklidir. Türkçe ve Rusça olarak yazılmış ve müracaat sahibi tarafından bizzat imzalanmış başvuru formu ibraz edilmelidir (Başvuru formu acentemiz tarafından tedarik edilip, başvuru sahibine imza için iletilecektir) Eğitim seyahati için Dağıstan'daki ilgili kurumdan (üniversite, dil kursu vb) davet mektubu gereklidir. 2 adet orijinal ve önden net çekim fotoğraf ile birlikte en az 90 gün sürelik eğitim vizesine başvuru yapılabilir.
 • Dağıstan Evlilik Vizesi: Evlilik vizesi için eşlerden birinin Rusya ya da Dağıstan vatandaşı olması gereklidir. Eşi Dağıstan ya da Rusya vatandaşı olan kişinin pasaportunun yanında resmi evlilik cüzdanı ibrazı gerekmektedir. Ayrıca Türkiye'den Dağıstan'a gidecek olan kişinin adli sicil kaydını alıp, apostil yaptırmak suretiyle onaylatması, 2 adet fotoğrafla birlikte başvuru formu doldurulması gereklidir.
 • Dağıstan Express Vize: Dağıstan express vize için pasaportun en az bir yıl geçerlilik süresinin olması, Dağıstan dönüşü de en az 6 ay pasaport süresi kalmış olması gerekmektedir. Express vize başvurularında Marina Vize sizler için maksimum 48 saatlik bir sürede başvuru sonucunuzu almakta, sizin adınıza tüm vize işlemlerini eksiksiz takip etmektedir.
 • Dağıstan Ticari Vize: Bu vizeye başvurmak için Dağıstan dışişleri bakanlığından, göçmen bürosundan ya da davet edilen organizasyon tarafından başvuru sahibine iletilen resmi davetin ibraz edilmesi gerekmektedir. Pasaportun en az iki boş sayfası bulunmalıdır. 2 adet fotoğraf ve başvuru formuyla birlikte vize başvurusu yapılabilir. Rusça olması gereken evraklar acentemiz sizler adınıza düzenlenecektir.

 

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.