Etiyopya Ticari Vize Gerekli Evraklar Nelerdir

Etiyopya ticari vize başvuruları için destek ihtiyacı duyanlar, Marina Vize Başvuru Merkezi ile en kısa sürede iletişime geçebilir. Hizmet Pasaportu(Gri), Hususi Pasaport(Yeşil) ve Diplomatik Pasaport(Siyah/Kırmızı) hamili T.C vatandaşları, ticari vize için başvuruda gerekli olan en önemli belgelerden birine sahip olduklarından kısa bir sürede başvurularını gerçekleştirebilir. Etiyopya ticari vizesi 2020 yılı için gerekli evrakların listesi, konsoloslukların resmi sitelerinde bulunabileceği gibi Marina Vize Başvuru Merkezi gibi danışmanlık firmalarından da temin edilebilir. Marina Vize Başvuru Merkezi, Etiyopya’ya vize almak için danışmanlık hizmeti almak isteyenlere aradıkları profesyonel hizmeti sunabilen bir firmadır. Vize danışmanlığı konusunda kendisini ispatlamış firmalarla çalışmak, başvuru sürecinin daha kolay geçmesini sağlayacaktır.

Etiyopya Ticari Vize Nasıl Alınır?

Etiyopya vizesi başvurusu, ülkeyi ziyaret etmek isteyen her Türk vatandaşının gerçekleştirmesi gereken bir işlemdir. Vizesiz kısa süreli seyahat gibi bir anlaşma bulunmamaktadır.Etiyopya ticari vize başvurusu yapmak isteyenlerin temin etmeleri gereken en önemli belge, davetiyedir. Davetiye olmadan gerçekleştirilen ticari vize başvuruları kabul etmemektedir. Davetiye için Etiyopya’da bulunan ve iş görüşmesi gerçekleştirilecek firmaya başvurulması gerekmektedir. Firmalar da genellikle anlaşma sağlandıktan sonra davetiye belgesini en kısa sürede göndermektedir. Etiyopya ticari vize işlemleri, Ankara’da bulunan temsilcilik tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu nedenle, hazırlanan belgelerin Ankara’ya iletilmesi gerekir. Bu gibi işlemlerle uğraşmak istemeyenler, vize danışmanlık firmalarına evraklarını teslim edebilir. Marina Vize Başvuru Merkezi, belgelerin gerekli adrese iletilmesi ve sonuçların takip edilmesinde yardımcı olmaktadır.

Etiyopya ticari vize ücreti, konsolosluğun banka hesabına ödenmelidir. Banka hesap numarasını öğrenmek için konsoloslukların resmi siteleri incelenebilir ya da Marina Vize Başvuru Merkezi’den bilgi alınabilir. Ödenmesi gereken miktarın, istenilen döviz kurunda olmasına dikkat edilmelidir, tam karşılığı olsa dahi farklı kurlarda yatırım gerçekleştirilmemelidir. Ücretler, vize başvuru dosyaları teslim edilmede önce yatırılmış ve dekontunun alınmış olması gerekir. Ücretler her yıl değişebilmektedir. Güncel ücret bilgileri konusunda da Marina Vize Başvuru Merkezi yardımcı olacaktır.

Etiyopya Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Etiyopya ticari vize danışmanlığı hizmeti veren Marina Vize Başvuru Merkezi, ülkede gerçekleştirilmek istenen iş ve mesleki aktiviteler için uygun vizenin alınmasını sağlar. Ticari vize sahipleri, ülkede bulundukları süre boyunca turistik aktiviteler de gerçekleştirebilirler. Turistik vize ile ticari aktivitelerin gerçekleştirilmesi mümkün olmamaktadır. Ticari vize başvurularının gerçekleştirilmesi için davetiyenin ulaşması beklenmelidir. Davetiye beklenirken gerekli diğer evraklar da toplanmaya başlanabilir. Başvuruların sonuçlanması genellikle en fazla 15 iş günü sürmektedir. Seyahatlerden en geç 1 ay önce başvuru yapıldığı takdirde, başvuruların zamanında sonuçlanıp sonuçlanmayacağı ile endişe duyulmasına gerek kalmayacaktır. Yoğunluğa bağlı olarak 15 iş gününden daha uzun sürede sonuçlanan başvurular da söz konusu olabilmektedir.

Marina Vize Başvuru Merkezi, davetiye ile  birlikte hazırlanması gereken evrakların listesini, hizmet alınmak istenildiği belirtildikten sonra hemen göndermektedir. Etiyopya ticari vizesi gerekli evraklar hazırlanırken hata yapılmamasına ve belgelerin istenilen şekillerde olmasına özen gösterilmesi önerilir. Belgelerin uygun bulunmaması ya da hatalı olması, başvuruların reddedilmesine neden olur. Vize başvurusu reddedilen kişiler, tekrar başvuru yapmak zorunda kalır. Hazırlanması gereken bazı evraklar şunlardır:

  • En az 6 ay daha geçerlilik süresi bulunan, 10 yıldan daha eski olmayan pasaport
  • İngilizce ya da Türkçe olarak doldurulacak ticari vize başvuru formu
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş ve beyaz fon üzerinde 2 adet biometrik fotoğraf
  • Şirket yetkilisi tarafından yazılması gereken, Etiyopya Büyükelçiliği’ne hitaben hazırlanmış vize talep dilekçesi
  • Seyahat ve konaklama ile ilgili rezervasyon bilgileri
  • Etiyopya’da bulunan firma tarafından gönderilen davetiye
  • Vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekont
  • Etiyopya şirketine ait bazı evraklar
  • Seyahati gerçekleştirecek kişinin şirketine ait evraklar
4.8 / 5 (194 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.