Etiyopya Turist Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir

Dünya tarihinde önemli ve eski bir medeniyet olan Etiyopya, kültür olarak oldukça zengin fakat ekonomik olarak fakir bir ülkedir ve Afrika kıtasında yer almaktadır. Doğal güzellikleri ve zengin kültürüyle dünyadan birçok turisti ağırlayan bu ülke aynı zamanda Etiyopya'da eğitim, sağlık ve beslenme konusunda gönüllü organizasyonlar düzenleyen kişiler tarafından da ziyaret edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Etiyopya’ya yapacakları seyahatler için vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. T.C. diplomatik pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 gün sürelik seyahatlerini vizesiz olarak yapabilirler. Etiyopya turist vizesi başvuruları için Türkiye temsilcisi ve tek yetkili olan kurum Ankara Etiyopya Büyükelçiliği’dir. Etiyopya turist vizesi 2020 senesinde başvurular şahsen yapılabildiği gibi yetkili acenteler tarafından da yapılabilmektedir.

Etiyopya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Etiyopya turist vizesi başvurusu için gerekli olan evraklar konsolosluk tarafından belirlenmekte ve teslim edilirken doğru bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Evrakların yanlış teslim edilmesi durumunda vize başvuruları olumsuz şekilde sonuçlanabilmektedir. Bunun yanı sıra doldurulacak olan Etiyopya turist vizesi başvuru formunda belirtilen bilgilerle temin edilen evrakları %100 uyumlu olması başvuru sonucunu olumlu şekilde etkilemektedir. Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması vize sicilinizde olumsuz yönde etkilemekte ve daha sonra yapacağınız başvurularında red almasına sebep olabilmektedir. Olumsuz sonuçlanan vize başvuruları size hem zaman hem de para kaybettirmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak Etiyopya turist vizesi işlemleri için tam yetkiye sahip bir vize danışmanlık firmasıyız. Gerekli olan evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde temin ederek, başvurularınızı konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan sizin adınıza tamamlamakta ve vize işlem sürecinizi takip etmekteyiz. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak Etiyopya turist vizesi başvurularınızı Türkiye'nin her yerinden kargo yolu ile ofisimize göndererek yapabilirsiniz. Etiyopya turist vizesi ücreti işlem süresine göre değişiklik göstermekte olup Etiyopya turist vizesi ücreti 140 USD, Express turist vizesi 180 USD, süper Express turist vizesi 250 USD’dir. Sunduğumuz ücretleri konsolosluk harcı ve danışmanlık hizmetimiz dahil olarak vermekteyiz. Ve bu fiyata yalnızca KDV ve kargo masrafları dahil değildir. Etiyopya turist vizesi maksimum 30 günlük süre ile verilmekte olup yalnızca tek girişli olarak alınabilmektedir.

Etiyopya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Etiyopya turist vizesi danışmanlığı ve işlemleri konusunda verdiğimiz profesyonel destekler sayesinde vizelerinizi hızlı ve sorunsuz bir şekilde alabilir ve seyahatlerinizi rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Etiyopya turist vizesi işlem suresi 7 iş günü, Etiyopya Express turist vizesi işlem suresi 3 iş günü ve Etiyopya süper Express turist vizesi bir iş günü sürmektedir. Etiyopya turist vizesi gerekli evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Pasaport: Pasaportun Etiyopya seyahatinin bitişinden sonra da en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Pasaport son 10 yıldan eski olmamalıdır. Etiyopya turist vizesinin yapıştırılabilmesi için en az 2 adet boş sayfası bulunmalıdır. Pasaport cüzdanında herhangi bir yırtık veya hasar olması durumunda başvurular sırasında kabul edilmemektedir. Bu tarz durumlarda pasaportunuzu yenilemeniz de fayda vardır.
  • 2 adet biyometrik fotoğraf: Fotoğrafın arka fonu beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalıdır. Boyutları ise 35x45 mm olmalıdır.
  • Kimlik fotokopisi
  • Etiyopya turist vizesi başvuru formu: Marina Vize Başvuru Merkezi yetkili personeli tarafından doldurulacaktır.
  • Ulaşım rezervasyonları: Seyahat sırasında seçilecek olan ulaşım tipine göre yapılması gereken rezervasyonların olmaması durumunda Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından geçici rezervasyonlar yapılacaktır.
  • Konaklama rezervasyonları: Seyahat süresinde kalınacak olan otelin rezervasyonu yoksa Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından geçici rezervasyonlar yapılacaktır.
  • Etiyopya Konsolosluğu’na hitaben yazılmış dilekçe
4.90 / 5 (513 votes)

Yorum Ekle

İsim gerekli
E-mail gerekli

Yorum gerekli
KVKK Metin onayı gerekli!
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi - KVKK Aydınlatma Metni

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.