Etiyopya Turistik Vize Gerekli Evraklar Nelerdir

Doğu Afrika’da yer alan bir ülke olan Etiyopya’nın Türkiye ile olan resmi ilişkilerinin temsilcisi sadece Ankara’da bulunan Etiyopya Büyükelçiliği'dir. Bunun yanı sıra İstanbul, Adana,Ankara, Bursa, İzmir gibi birçok büyükşehir'de Etiyopya Cumhuriyeti fahri konsoloslukları bulunmaktadır. Etiyopya fahri konsolosluklarında vize işlemlerinden yararlanılabilir fakat fahri konsoloslukların alınacak vize hakkında karar verme yetkisi bulunmaz. Türkiye Cumhuriyeti’nin Etiyopya’da bulunan resmi temsilcisi başkent Adisa baba’da bulunan elçiliğimizdir. Marina Vize Başvuru Merkezi Etiyopya vizesi alımlarınızda sizin adınıza işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştiren yetkili bir acentedir. Etiyopya turistik vize almak isteyen vatandaşların acentemize başvurmaları yeterli olacaktır. Marina Vize Başvuru Merkezi sizin adınıza bütün vize işlemlerinizi takip ederek konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan en kısa zamanda başvurularınıza olumlu sonuçlar almanızı sağlar. Etiyopya turistik vize 2020 seyahatlerinizi gerçekleştirmeniz için vize alınması gerekli olup vize işlemleriniz için detaylı bilgiyi Marina Vize Başvuru Merkezi’yi arayarak öğrenebilir ve acentemizden alacağınız destek ve yardım ile stressiz bir şekilde vizenizi alabilirsiniz.

Etiyopya Turistik Vize Nasıl Alınır?

Etiyopya’ya turistik seyahat etmek, gezi yapmak isteyen vatandaşlarımızın ülkeye seyahati gerçekleştirebilmek için vize almaları zorunludur. Etiyopya turistik vize başvurusu için konsolosluk tarafından istenen vize alımlarında gerekli evraklar temin edilmelidir. Vize alımlarında sorun yaşanmaması için evrakların doğru tanzimi önemlidir. Etiyopya turistik vize işlemleri için gerekli olan evraklar son on yıl içeresinde alınmış olan pasaport, biyometrik fotoğraf, vize müracaatında bulunan kişinin kimlik bilgileri, vize başvuru formu, ulaşım ve ikamet edeceğiniz adres bilgileri ve konsolosluğa verilecek yetkili imzalı dilekçe olarak sıralanabilir. Başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması oldukça önemlidir. Seyahat sırasında ulaşımla ilgili gerekli rezervasyonlar ve seyahat sırasında kalınacak olan otel ve benzeri konaklama noktalarının rezervasyonları yapılarak konsolosluğa bildirilmelidir. Başvuru formu eksiksiz olarak Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından sizin adınıza doldurulurken ayrıca gerekli bütün ulaşım ve otel rezervasyonları acentemiz tarafından gerçekleştirilir. Etiyopya turistik vize ücreti Marina Vize Başvuru Merkezi ücret tablosunda belirtildiği şekilde gerçekleştirilirken vize ücreti dışında ilave ücret alınmaz. Konsolosluk vize harcı ve hizmet bedeli dahilinde olan ücret tablosundaki ücretlendirmeye kargo ve KDV dahil edilmemiştir. İstanbul dışından yapılacak başvurularda başvuru sahipleri gerekli evrakları anlaşmalı kargo firmaları aracılığı ile acentemize ulaştırabilirler. Böylece sizin adınıza gerekli bütün evraklar temin edilerek başvurularınız konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan gerçekleştirilir. Etiyopya turistik vize alımı sırasında evrakların geri çevrilmemesi için istenilen evrakların tam ve eksiksiz temin edilmesi gerekli olup bunun için Marina Vize Başvuru Merkezi profesyonel çalışanları ile yanınızdadır. Vize alım sürecinizi sonuna kadar takip ederek size kolaylıklar sağlayan acentemiz bütün vize işlemlerinde yardımcınız olmaktadır.

Etiyopya Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Etiyopya’ya turistik seyahat yapmak isteyen vatandaşların seyahat öncesi turistik vize almaları gerekmektedir. Etiyopya turistik vize gerekli evraklar temininden sonra Etiyopya Konsolosluğu’na başvurularak yapılmaktadır. İstenen evraklar vize çeşidine göre farklılıklar gösterebilir ve konsolosluk ek evrak talebinde bulunabilir. Etiyopya vize başvuruları Ankara Etiyopya Konsolosluğu’na yapılmakta ve başvuruların geçerli olması için istenilen evrakların tam ve eksiksiz olarak sunulması gerekmektedir. Sunulan dosyada en az seyahat bitiminde de 6 ay geçerliliği olan pasaport sahibi olunması ve vize başvuru formunun eksiksiz doldurularak dosyada bulunması zorunludur. Marina Vize Başvuru Merkezi’nin Etiyopya turistik vize danışmanlığı hizmetinden yararlanarak yapacağınız başvurulardan olumlu sonuçları en kısa zamanda alabilirsiniz. 1 aylık vize süresi 1 girişli olarak yapılacak turistik seyahatlerde işlem süresi 7 iş gününde gerçekleştirilmektedir. Bu süre Express turistik vize alımlarında 3 iş günü ve Süper Express turistik vize alımlarında ise 1 iş gününde gerçekleştirilmektedir. Bulunduğunuz şehir neresi olursa olsun müracaatlarınızı sizin adınıza gerçekleştirebilen Marina Vize Başvuru Merkezi başvurularınızı sizin adınıza yapar ve takip ederek sonuçlandırır. Konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan müracaatınızı yapıyoruz ve sorunsuz bir şekilde vize işlemlerinizi tamamlıyoruz.

4.90 / 5 (513 votes)

Yorum Ekle

İsim gerekli
E-mail gerekli

Yorum gerekli
KVKK Metin onayı gerekli!
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi - KVKK Aydınlatma Metni

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.