Etiyopya Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir

Marina Vize Başvuru Merkezi, Etiyopya’ya vize almak için danışmanlık hizmeti almak isteyenlere aradıkları profesyonel hizmeti sunabilen bir firmadır. Marina Vize Başvuru Merkezi gibi vize danışmanlığı konusunda kendisini ispatlamış firmalarla çalışmak, vize başvurularının sorunsuz bir şekilde sonuçlanması ve onay alınmasını sağlar. Marina Vize Başvuru Merkezi firması, Etiyopya vizesi için başvurulabilecek yetkili firmalardan birisi olarak görev yapmaktadır. Vize almak isteyenler, Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından gönderilecek olan evrak listesinde yer alan evrakları en kısa sürede hazırlamaya çalışmalıdır. Evraklar hazırlandıktan sonraki aşamalarda Marina Vize Başvuru Merkezi gerekli işlemleri gerçekleştirmekte ve süreci takip etmektedir. Evrakların hatasız bir şekilde hazırlanmasına dikkat edilerek, başvurulardan en kısa sürede onay alınması sağlanır.

Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

Etiyopya vizesi başvurusu, ülkeyi ziyaret etmek isteyen her Türk vatandaşının gerçekleştirmesi gereken bir işlemdir. Vizesiz kısa süreli seyahat gibi bir anlaşma bulunmamaktadır. Yeşil, gri ve siyah/kırmızı pasaport sahipleri, vize için başvuru yapabilirler.Marina Vize Başvuru Merkezi,vize işlemlerinin seyahat tarihinden önce sonuçlanması için elinden geleni yapmaktadır. Etiyopya vizesi işlemleri için öncelikle hangi vize türünün alınacağına karar verilmelidir. Hazırlanması gereken belgeler, seçilen vize görüne değişecektir. Marina Vize Başvuru Merkezi, evrak listesin gönderirken müşterilerin vize tercihine göre liste göndermektedir. Hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğine karar vermeyenler, Marina Vize Başvuru Merkezi çalışanlarından yardım alabilir ve vize türlerinin ayrıntılarını öğrenebilirler.

Etiyopya vize başvuruları için doldurulması gereken evraklar arasında vize başvuru formu da bulunmaktadır. Form İngilizce olarak hazırlanmıştır, formun doldurulmasında yardıma ihtiyaç duyanlar Marina Vize Başvuru Merkezi’den yardım talep edilebilir. Form İngilizce ya da Türkçe olarak doldurulabilmektedir.  Etiyopya vize ücreti, konsolosluk banka hesabına istenilen döviz kurunda yatırılmalıdır. Etiyopya vize örneği incelemek isteyenle, sayfa üzerinde yer alan örneği inceleyebilir.

Etiyopya Vize Çeşitleri

Etiyopya’ya vize danışmanlığı hizmeti veren Marina Vize Başvuru Merkezi, konsolosluklara sunulması gereken belgelerin kontrolünden sürecin takibine ve alınan vize evraklarının müşteriye temsiline kadar tüm süreç boyunca etkin bir rol oynamaktadır. Vize başvurusu süreci için çok fazla zaman ayıramayacak durumda olanlar, kesinlikle danışman firmalar aracılığı ile vize başvurusu yapmalıdır. Aksi takdirde gözden kaçan ya da dikkat edilmeyen noktalar nedeni ile vize başvuruları kabul edilmeyebilir. Vize başvurusu onaylanmayan kişiler, tekrar vize başvurusu yapmak zorundadır.

Etiyopya Turistik Vize:  Etiyopya’ya gerçekleştirilecek turistik ziyaretler için turist vizesi alınması gerekir. Gerekli belgeler arasında pasaport, vize başvuru formu, 2 adet biometrik fotoğraf, vize talep dilekçesi ve rezervasyon belgeleri yer almaktadır. Rezervasyon belgeleri, vize başvuru sahibinin rezervasyonu kesin olarak onayladığını gösterecek şekilde olmalıdır. Hem otel hem de uçak bilgilerine yer verilmelidir. Biometrik fotoğraf, beyaz zemin üzerine olmalıdır. Boyutları ise 4 cm x 5,5 cm ölçülerinde olmalıdır. 10 yıldan eski pasaportlar, vize başvurularında geçerli kabul edilmemektedir.

Etiyopya Çalışma Vizesi: Etiyopya’da şirket kurmak ya da çalışmak izleyenlerin bazı prosedürleri yerine getirmeleri gerekmektedir. Etiyopya’da firma kurmak isteyenler, yatırım izni almalıdır. Ülkede bulunan yatırım ajanslarına başvurularak izin temin edilebilir. Şirket sahibi ve ortaklarının pasaportları ile birlikte vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Şirket ile ilgili belgelere ek olarak, ülkeye yerleşecek olan kişilerin kişisel belgeleri de teslim edilmelidir. Şirket çalışanları eğer aileleri ile birlikte ülkeye yerleşmek istiyorsa, aileleri için de kişisel vize ve oturum izni işlemlerini gerçekleştirmek zorundadır.

Etiyopya Eğitim Vizesi: Etiyopya’da herhangi bir eğitim, dil kursu ya da üniversitede eğitim almak isteyenler, eğitim kurumlarından aldıkları davetiyeler ile sorunsuz bir şekilde vize başvurusunu gerçekleştirebilirler. Eğitim kurumuna kayıt gerçekleştirildiği takdirde, öğrenci vizeleri en kısa sürede onaylanmaktadır. Öğrenciler, eğitim süresi boyunca ülkede kalmaya devam edebilirler. Eğitim tamamlandıktan sonra vizenin de süresi sona erdiğinden ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir.

Etiyopya Evlilik Vizesi: Aile birleşimi nedeniyle ülkeye yerleşmek isteyenler, konsolosluklardan randevu almak zorundadır. Bazı sorularla evliliğin gerçek anlamda yapılıp yapılmadığı anlaşılabilmektedir. Bazı kişiler, ülkelerde ikamet izni alabilmek için sahte evlilikler gerçekleştirme yoluna gidebilmektedir. Bunun önüne geçebilmek çiftlere çeşitli sorular sorulmakta ve verilen cevaplara göre evliliğin geçerliliği anlaşılabilmektedir.

Etiyopya Express Vize: Etiyopya’ya express vize almak isteyenler, geçerli kabul edilebilecek bir neden göstermelidir. Yakın vefatı, iş ile ilgili acil ziyaret, hasta nakli gibi konularda express vize uygulaması kullanılabilmektedir. Express vize ile alınacak vize, diğer vize türleri ile aynıdır. Express vize uygulamasındaki tek fark, vize başvurusunun daha kısa sürede sonuçlanmasıdır. Vize başvurusu için gerçekleştirilmesi gereken bazı prosedürlerin atlanmasına izin verildiği için daha kısa sürede onay alınabilmektedir. Express vize için de bazı evrakların hazırlanması ve konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir.

Etiyopya Ticari Vize: Etiyopya’daki firmalar ile gerçekleştirilecek iş görüşmeleri, toplantılar, seminerler, kongreler, fuarlar, ticari vize kapsamına giren aktivitelerdir. İş ve meslek ile ilgili aktiviteler için ülkenin ziyareti söz konusu ise ticari vize için başvuru yapılması gerekir. İstenen belgeler arasında davetiye de yer almaktadır. Bu davetiye, Etiyopya’daki firmalardan biri tarafından gönderilmiş olmalıdır. Seyahati gerçekleştirecek olanın kişinin kişisel belgeleri, çalıştığı şirket ile ilgili ya da mesleği ile ilgili belgeler, ziyaret edilecek firma ile ilgili belgeler, başvuru dosyasının içerisinde yer almalıdır. Belge açısından çok fazla evrak talebinin olduğu vize türlerinden birisidir. Marina Vize Başvuru Merkezi, başvuru dosyasının eksiksiz bir şekilde hazırlandığından emin olduktan sonra konsolosluklara teslim etmektedir.

4.90 / 5 (513 votes)

Yorum Ekle

İsim gerekli
E-mail gerekli

Yorum gerekli
KVKK Metin onayı gerekli!
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi - KVKK Aydınlatma Metni

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.