Fransa Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Fransa Vize Başvurusu

Fransa vize başvurusu sırasında herhangi bir sorun yaşanmamasını istiyorsanız eğer tamamlanması gereken bazı evraklar vardır. Seyahat etmek ya da yakınlarınızı görmek adına Fransa’ya gitmek istiyorsanız eğer öncelikle pasaport ve vize aşamalarını eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekir. Çalışan, işveren, öğrenci, ev hanımı ya da meslek sahipleri adına istenen belgeler birbirinden farklıdır.

Fransa Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Vize başvurusu sırasında İstanbul ya da Ankara’da yer alan Fransa konsolosluklarını kullanmanız gerekir. Pasaport ve kimlik bu aşamada mutlaka olması gereken evraklardır. Başvuru formu, gelir belgesi, uçak bileti ve seyahat konaklama verileri de mutlaka aktarılmalıdır.

  • Biyometrik fotoğraf çektirecekler adına ise boyutların 35×45 mm olması önemlidir.
  • Belirtilen kurallara uygun olan 2 fotoğrafın hazır bulundurulması yeterlidir.
  • Yurt dışı seyahat sigortasının yaptırılması oluşabilecek sorunların engellenmesi açısından yararlıdır.
  • Banka hesap dökümünüzü de teslim edilecek dosyaya eklemeniz durumunda herhangi bir sorun yaşanmaz.
  • Fransa vize başvurusu sonucunu hemen almak istiyorsanız üzerinize kayıtlı olan taşınır ve taşınmaz malçlarınızı da belirtmeniz yararlıdır.

Fransa Vize Başvurusu Hemen Sonuçlanır Mı? 

Fransa Vizesi Örneği

Fransa Vizesi 2020

Evrakların eksiksiz olması halinde Fransa vize süreci problemsiz şekilde sonuçlanır. Turistik, özel ziyaret ya da ticari olmak üzere vatandaşların alabilecekleri vize türleri birbirinden farklıdır. 10 gün süreyle vize ücreti yaklaşık olarak 130 Euro şeklinde belirlenmiştir. Tutarlar her yıl değişeceğinden dolayı takipte kalmanız faydalıdır. Öğrenciler için çok girişli vize miktarı ise ortalama 170 Euro şeklinde bilinir. İstenen tutar belgeleri teslim etmeden önce yatırılmalıdır. Yukarıda belirtilen tutarlara tüm harçlar ve masraflarda dahil edilir.

Fransa Vize Başvurusu Öğrenciler Tarafından Yapılabilir Mi?

Fransa vize başvurusu öğrenciler tarafından da yapılır. Böylelikle eğitim hayatınız devam ederken farklı ülkeleri görme fırsatı elde edebilirsiniz. Marina vize olarak bu aşamada tüm evrak toplama işlemleri sırasında problemlerinizin giderilmesine özen gösterilir. 05419631714 numaralarımız üzerinden detaylar konusunda bilgi edinebilirsiniz. Öğrenciyken vize alabilmek adına 18 yaşından küçüklerin ailelerinden muvafakat name almaları önem taşır. Aynı zamanda tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de dosyaya mutlaka eklenmelidir.

4.8 / 5 ( votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.