Fransa Vize İşlemleri Uzun Sürer Mi

Fransa Vize İşlemleri

Fransa vize işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız Marina vize olarak uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz. Çalışanlarımız süreçle çok fazla uğraşmadan kısa süre içerisinde vize alabilmenize katkı sağlar. Detaylar konusunda bilgi edinebilmek adına 05419631714 numaramızdan destek alma şansınız vardır. Pasaport, kimlik belgesi ve nüfus kayıt örneği bu aşamada olmazsa olmaz belgelerden bazılarıdır.

Fransa Vize İşlemleri Uzun Sürer Mi ?

Hayır, tüm kurallara dikkat edilmesi ve evraklar tamamlanması durumunda Fransa vize işlemleri uzun sürmez. Talebiniz en kısa süre içerisinde yanıtlanır ve bu sayede sorunsuz şekilde seyahat etmeniz amaçlanır. Tüm evrakların teslim edilmesi adına İstanbul ve Ankara’da bulunan Fransa konsolosluklarından randevu almak gerekir.

  • Gelir belgesi, en az 2 adet biyometrik fotoğraf, ulaşım bilgileri, seyahat ve konaklama evrakları, varsa eğer tapu ya da banka hesabı yukarıdakilere ek olarak tamamlanması gereken belgelerdir.
  • Vize işlemleri sonucunda ödenecek olan tutar ise 130 Euro olarak belirlenmiştir.
  • Tek girişli verilen vize sonrasında tekrar aynı ülkeye gidebilmek adına başvuru yapmak zorunludur.

Fransa Vize İşlemleri Sırasında Dikkat Edilecekler Neler ?

Fransa vize başvurusu söz konusu olduğunda mutlaka konsolosluk tarafından verilen dilekçe eksiksiz şekilde doldurulmalıdır. Bu aşamada yurt dışı seyahat sigortası da zorunlu hale getirilmiştir. Schengen ülkeleri içerisinde sigorta olmadan vize alma g

Fransa Vizesi Örneği

Fransa Vizesi 2020

ibi bir şansınız yoktur. Pasaportun ise son 10 yıl içerisinde alınmış olmasına ve minimum 2 sayfanın boşluğuna da dikkat edilmelidir. Pasaport geçerlilik tarihi vize bitiminden itibaren en az 3 ay olmalıdır.

Fransa Vizesi Kimlere Verilir ?

Fransız vize işlemleri öğrenci, ev hanımı, serbest meslek sahibi, çalışan gibi farklı kişiler tarafından gerçekleştirilebilir. Pasaport ve vize kurallarına dikkat edildiğinde farklı ülkelere seyahat etmek sanıldığı kadar zor değildir. Vize alabilmek adına aylık bir gelirinizin, kendinize ait tapunuzun ya da banka hesabınızın olması her zaman önem taşır. Emekliklerin vize alabilmeleri adına SGK’dan alınan resmî belgelerini de başvuru dosyalarına eklemeleri faydalı olacaktır. Bazı durumunda ise vize sürelerini ya da geçerli olduğu tarihi konsoloslukların belirleme hakları vardır.

4.8 / 5 ( votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.