Fransa Vizesi İçin Nereye Başvuru Yapılır

Fransa Vizesi

Fransa vizesi başvurusu yapmanız ve onaylanması durumunda seyahat etmek ya da yeni kültürler tanımak son derece basittir. Gerekli evraklar ve pasaport ile birlikte süreci yönetebilirsiniz. Daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız Marina vize olarak çalışanlarımız sorularınızı yanıtlar. 05419631714 numaramız üzerinden bilgi edinme ve aşamalar hakkında deneyim kazanma şansınız vardır.

Fransa Vizesi İçin Nereye Başvuru Yapılır ?

Seyahat öncesinde Fransa vizesi için İstanbul ya da Ankara’da bulunan resmi konsolosluklardan birine başvuru yapmak gerekir. Bu aşamada mutlaka konsoloslukları kullanmak geçerli bir sonuç elde edebilmek adına önem taşır.

  • Başvuru sırasında öncelikli olarak verilen dilekçenin ya da formun eksiksiz şekilde tamamlanması gerekir.
  • Vize ücreti olarak 130 Euro talep edilir. Belirtilen tutar her yıl, süreli ya da süresiz vize türüne göre değişiklik gösterir.
  • Turist, ziyaret ya da iş için olmak üzere verilecek vize türleri de birbirinden farklıdır.
  • Fransa vizesi başvurusu için biyometrik fotoğraf çektirirken ise arka planın beyaz ve desensiz olması önemlidir.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır ?

Fransa vize işlemleri belgelerin konsolosluğa teslim edilmesi ile birlikte tamamlanır. Belirtilen tüm bu süreçlerle uğraşmak istemezseniz eğer personellerimiz tarafından evraklar belirli kurumlara iletir. En az 20 gün içerisinde ise sonuç almak mümkündür. Görevliler tarafından yukarıdaki belgelere ek olarak renkli kimlik fotokopisi de vatandaşlardan talep edilir.

Fransa Vizesi Ne Kadar Süreyle Geçerli ?

Fransa vizesi almak sanıldığı kadar zor değildir. Belgeler aktarıldıktan sonra 10 iş günü içerisinde başvuru sonucu alabilme şansınız vardır. Vizenin geçerlilik tarihi ise en az 7 günden başlar ve değişiklik gösterir. Başvuru türüne göre 3 ya da 6 aylık vize alma şansınız da vardır. Resmi anlamda bir sorun yaşanmaması adına ise vize süresi dolmadan önce ülkeden çıkış yapılması gerekir.

90 günden daha az süreyle seyahat için başvuru yapacaksanız eğer vize merkezlerini de tercih edebilirsiniz. Seyahatin sorunsuz şekilde tamamlanması adına istenen evraklar tamamlandıktan sonra vize ücreti de aktarılmalıdır. Son olarak vize evraklarında bir eksiklik olması durumunda sonuçlanması da uzar.

4.8 / 5 ( votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.